https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/rezervaci-velkych-kopytniku-dnes-navstivili-reditel-zoo-praha-miroslav-bobek-a-namestek-prazskeho-primatora-petr-hlubucek
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Česká krajina: Rezervaci velkých kopytníků dnes navštívili ředitel Zoo Praha Miroslav Bobek a náměstek pražského primátora Petr Hlubuček

13. dubna 2021 | Česká krajina
Autor: Dalibor Dostál, tel: 606 635 303
Rezervaci velkých kopytníků v bývalém vojenském prostoru Milovice dnes navštívili ředitel Zoo Praha Miroslav Bobek a náměstek pražského primátora Petr Hlubuček. Seznamovali se tam především s technickým řešením chovu zubrů a dalších velkých kopytníků v přírodních podmínkách. Podobný polodivoký chov na východě Prahy totiž zoologická zahrada ve spolupráci s hlavním městem chystá v příštích letech ve východní části metropole.

„I když podmínky pražského projektu budou v mnohém odlišné, určitě jsme našli řadu oblastí, kde mohou být naše zkušenosti z předchozích let užitečné,“ uvedl Dalibor Dostál, ředitel ochranářské společnosti Česká krajina, která rezervaci velkých kopytníků v roce 2015 v bývalém vojenském prostoru založila.

Zoo Praha má s chovem zubrů bohaté zkušenosti. Právě tato zoologická zahrada byla první v Česku, která chovala čistokrevné zubry. První samec Platan se stal jejím obyvatelem již v roce 1948. Do loňského roku pražské zoo odchovala na 80 mláďat. Některé tamní přírůstky pak posílili populaci zubrů v Polsku nebo na Kavkaze.

Také milovická rezervace přispívá k záchraně zubrů v rámci Evropy. Mladý býk odsud loni odjel do Národního parku Zuid Kennemerland v Nizozemí. Další přírůstky by letos měly z bývalého vojenského prostoru odjet do největší francouzské rezervace chovající tyto velké kopytníky.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist