https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/rocne-poradame-na-1-000-akci-pro-verejnost-zaskocte-take
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Správa KRNAP: Ročně pořádáme na 1 000 akcí pro veřejnost, zaskočte také

9. ledna 2017 | Správa KRNAP
Autor: Radek Drahný, tel: 737 209 900
Kromě ochrany přírody a péče o svěřený majetek je významnou činností Správy KRNAP práce s veřejností. Ročně připravíme na 1000 akcí s přímým dopadem na 25 000 účastníků. Kalendář akcí na rok 2017 jsme naplnili akcemi tradičními ale i úplným novinkami.

"Mezi naše neúspěšnější programy patří ty z cyklu Nás učí příroda jako například Proč je hořec hořký, Zima a zejma v Krkonoších nebo Žabí námluvy. Absolutně nejúspěšnějším je program Jelen, seznamte se…, na němž účastníci zaplní kapacitu zpravidla během několika hodin," říká Michal Skalka, vedoucí pracoviště environmentálního vzdělávání Správy KRNAP. Dalšími hojně navštěvovanými programy jsou Fotovycházky nebo Horskou pěšinou. Kromě těchto akcí pořádáme v celém regionu množství přednášek pro všechny stupně škol a programy na horských boudách. Speciální akce nabízí pro příchozí i Krtek - Krkonošské centrum environmentálního vzdělávání ve Vrchlabí (http://www.krnap.cz/kcev-krtek/). Mimo akce ekologické výchovy vedeme komentované prohlídky výstav v Krkonošských muzeích a pořádáme každoročně například Masopust, Dožínky nebo Řemeslnické léto.

Pro letošek plánujeme i novinky. "Každý rok se snažíme připravit v našich programech něco nového. Letos například připravujeme nový program o plži s názvem Tajemství vřetenovky utajené krkonošské. Ta žije jenom v Krkonoších a skrývá mnohá tajemství - třeba to, že ji odborníci zatím viděli lézt po stromech pouze nahoru, nikoli dolů. V Krtkovi letos začneme dělat nový program Mikroskopičiny. Na něm účastníci programu díky speciálním mikroskopům a binokulárním lupám nahlédnou do světa, který lidským okem není běžně vidět," doplnil Skalka.

Kalendář akcí na celý rok najdete tady ke stažení: www.krnap.cz/aktuality/kalendar-akci-2017 Termíny se mohou v průběhu roku změnit, proto, prosíme, sledujte aktualizovaný kalendář na webu www.krnap.cz/kalendar-akci, nebo se ideálně přihlašte k odběru pozvánek mailem či sms na http://akce.krnap.cz

A zaskočte k nám do Krtka, nebo i na další naše akce. My jsme si taky skočili - mrkněte na video na https://youtu.be/OLVCYDUqr_8
Radek Drahný, tel: 737 209 900 tisknout poslat
 twitter

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaBlíž přírodě

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist