https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/rodiny-usetri-na-zaloznich-zdrojich-energie-budoucnosti-je-fotovoltaika
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

KDU-ČSL: Rodiny ušetří na záložních zdrojích energie - budoucností je fotovoltaika

1. června 2021 | KDU-ČSL
Autor: Kateřina Procházková, tel: 730 575 148
Do Sněmovny míří důležitá legislativa, která se týká Energetického zákona a Zákona o podporovaných zdrojích energie a prakticky všech domácností v České republice. Podle KDU-ČSL je totiž budoucnost v decentralizovaných zdrojích, zejména ve fotovoltaice na střechách, jejíž energii lze skladovat v bateriích.

„Pro rodiny je to důležité téma z hlediska ceny energie a tepla. Proto k novele zákona o energetice máme 12 pozměnovacích návrhů. Budeme doufat, že se nám podaří tuto legislativu projednat do konce volebního období,“ uvedl předseda KDU-ČSL Marian Jurečka.

„Míříme k tomu, abychom mohli fotovoltaická zařízení dávat na střechy domů a nezabírat úrodnou půdu. Energie bude pro domácnosti dostupnější a v budoucnu levnější. V Energetickém zákoně chceme zakotvit bateriová úložiště tak, aby mohla být využívána v rámci komunitních projektů. Aby bateriová úložiště mohla využívat například obce a další organizace. Chceme snížit náklady na energii domácnostem i firmám,“ vysvětlil Jurečka s tím, že důraz je třeba klást také na lepší využívání energie z biomasy a zpřísnit dohled nad energetickými šmejdy.
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist