https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/rok-2017-stale-vice-firem-setrilo-vodou-a-bylo-zodpovednejsich
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Aquarex Waterprofit : Rok 2017: Stále více firem šetřilo vodou a bylo zodpovědnějších

4. ledna 2018 | Aquarex Waterprofit
Autor: Jan Hamrník, tel: 608 961 225
Pro 35 % společností, které vloni začaly řešit management vody, byl „faktor CSR“ při rozhodování jedním z nejdůležitějších bodů. Hlavním důvodem, proč se systematicky věnovat "vodnímu koloběhu", je však stále ekonomika.

V roce 2017 se české firmy věnovaly koncepční péči o vodu nejen kvůli šetření nákladů, ale i proto, že chtěly být společensky odpovědnější. Pro 35 % společností, které vloni začaly řešit management vody, byl „faktor CSR“ při rozhodování jedním z nejdůležitějších bodů. Vyplývá to ze zjištění společnosti Aquarex Waterprofit, která se specializuje právě na řešení v oblastech úpravy, filtrace, měření kvality vody a optimalizace celého vodního cyklu.

„Hlavním důvodem, proč se věnovat ´vodnímu koloběhu´ ve výrobě, je logicky stále ekonomika – náklady investované do systémových řešení se rychle vrátí, následně mohou firmy šetřit až miliony ročně,“ uvádí Miroslav Maňásek ze společnosti Aquarex Waterprofit. „Nicméně vloni se oproti roku 2016 přibližně zdvojnásobil počet firem, pro které je důležitý i enviromentální pohled. Uvědomují si, jak cenný zdroj voda je, chtějí s ním nakládat efektivně a nepoškozovat přírodu vypouštěním znečištěné vody.“

Na využívání vody jsou extrémně náročné energetický, chemický, papírenský či potravinářský průmysl. Na samotné šetření s čirou tekutinou většina firem myslela už v uplynulých letech. Mnohem větším problémem bylo, že často nekladly důraz na její dostatečnou kvalitu. „I tady byl v roce 2017 znát posun. Více společností než v minulosti si uvědomuje, že dílčí kroky v managementu vody jsou sice dobré, ale že je nutná komplexní péče,“ říká Miroslav Maňásek.

Ta prokazatelně vede nejen k finančním úsporám, ale i k efektivnímu využití zdroje a minimalizaci znečištění životního prostředí při vypouštění vody. Právě image společensky zodpovědné je pro české firmy čím dál důležitější.
Jan Hamrník, tel: 608 961 225 tisknout poslat
 twitter
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Blíž přírodě

 


Pražská EVVOluce
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist