https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/rozhodli-jsme-se-hledat-to-co-nas-spojuje
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Strana zelených: Rozhodli jsme se hledat to, co nás spojuje!

18. února 2019 | Strana zelených
Je snadné hledat rozdíly, my se rozhodli hledat to, co nás spojuje!

Již dříve jsme informovali o partnerství Zelených s hnutím STAN pro volby do Evropského parlamentu, k němuž se dnes podpisem koaliční smlouvy připojila také TOP 09 s dalšími partnery. Nakonec jde o spojenectví téměř dvou desítek demokratických proevropských subjektů, které společně chtějí čelit obrovským výzvám, před nimiž stojíme.

„Klimatická změna je vědecký fakt, není to už něco, o čem se přeme. A my k tomu dáváme odpovědi – je to odchod od uhlíkové ekonomiky, udržitelná energetika a budeme požadovat, aby zemědělské a regionální dotace vedly ke zlepšení stavu krajiny. Budeme také usilovat, aby rozhodnutí v oblasti povodní a sucha byla společná, celoevropská. Zelené vidím jako zásadní nositele této části programu,“ uvedl na tiskové konferenci předseda Zelených a pětka na společné kandidátce Petr Štěpánek.
tisknout poslat  twitter
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist