https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/rozhodnuti-vlady-o-stavbe-casti-kanalu-dunaj-odra-labe-je-prikladem-nesmyslneho-utraceni-penez-obcanu
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

ODS: Rozhodnutí vlády o stavbě části kanálu Dunaj-Odra-Labe je příkladem nesmyslného utrácení peněz občanů

5. října 2020 | ODS
Rozhodnutí vlády o zahájení příprav stavby kanálu Dunaj-Odra-Labe nedává z aktuální kondice rozpočtu, ani z pohledu dlouhodobého přínosu pro region žádný smysl. Aktuální problémy regionu, jako například otázka zásobování hutního průmyslu a tepláren uhlím kvůli útlumu těžby v OKD, je potřeba řešit nyní, ne v horizontu několika dekád. Příprava projektu spolkne stovky milionů, které vyjdou vniveč.

„Kanál Labe-Dunaj-Odra je nesmyslný a předražený projekt s nejasným dopadem na životní prostředí. Českou republiku čekají zásadnější investice, jako je například dostavba jaderné elektrárny Dukovany. Musíme investovat do důležitějších projektů jako jsou dálnice, železnice, moderní technologie. Ne do projektů, kterým by tleskali lidé v 19. století. Vyjádření ministra Havlíčka, že na projekt region čeká, zároveň připuštění, že jakákoliv budoucí vláda může rozhodnout o přerušení záměru, hovoří dostatečně za vše. Ani v době rekordních vládních dluhů by neměly být peníze utráceny bezhlavě, a naopak by vláda měla hledat příležitosti, jak ušetřit. Mezi prvními by měly být škrtnuty takovéto projekty, které minimálně dalších 20 let budou figurovat pouze na výdajové straně rozpočtu a ekonomice nic nepřinesou,“ říká Zbyněk Stanjura, předseda poslaneckého klubu ODS a 1. místopředseda strany.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist