https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/rozhodovani-o-poloze-nadrazi-nekonci-presouva-se-na-celostatni-uroven
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Strana zelených: Rozhodování o poloze nádraží nekončí. Přesouvá se na celostátní úroveň

28. února 2018 | Strana zelených
Zastupitelstvo města Brna včera doporučilo vládě odsunout vlakové nádraží z tradiční polohy v centru města. Zelení s takovým rozhodnutím zásadně nesouhlasí. Nadále zůstávají zodpovědní občanům města Brna, kteří si většinově přejí modernizovat nádraží v poloze blízké historickému centru města.

Úsilí zachovat a modernizovat nádraží v centru Brna Zelení v žádném případě nevzdávají. “Debata se přesouvá na celostátní úroveň. Kde nádraží nakonec bude, rozhodne vláda. Budeme proto hledat podporu pro nádraží v centru v Senátu, kde máme své zástupce, ale i mezi poslanci,” řekl předseda Strany zelených Petr Štěpánek.

O to, aby brněnské nádraží zůstalo v centru města, se budou zasazovat i Zelení senátoři v čele s Eliškou Wagnerovou zvolenou právě za obvod Brno-město. “Odsunout nádraží je rozhodnutí nepřátelské k Brňanům samotným, a také, a to asi především, k těm, kdo dojíždějí do Brna za prací,” zdůraznila senátorka.

Stejně tak nádraží v centru pod Petrovem podporuje i další zelený senátor Petr Orel. “Jsme domluvení, že se bude scházet s poslanci a budeme se snažit hledat podporu pro variantu nádraží v centru,” potvrdil člen Rady krajské organizace jihomoravských Zelených a člen předsednictva strany Jenda Perla.

Zelení ctí koaliční smlouvu, kterou podepsali. “Nechceme půl roku před koncem volebního období dělat teatrální gesta a tvářit se, že najednou děláme opozici těm, se kterými jsme doteď dokázali úspěšně měnit Brno k lepšímu,” uvedl náměstek brněnského primátora a šéf městské organizace Zelených Martin Ander.

Ve věci polohy nádraží byl však dohodnutý koaliční proces porušen. Podle smlouvy se má realizovat pouze taková varianta, která minimalizuje finanční dopady na rozpočet města a která má podporu brněnské veřejnosti.

Zelení se necítí být vázáni usnesením, které bylo přijato v rozporu s pravidly koaliční smlouvy. “Budeme dál aktivně vystupovat za nádraží v centru. Dál budeme pracovat na prosazení programu, pod který jsme se podepsali. Budeme prosazovat například kultivací veřejného prostoru, včetně toho před nádražím, chránit a obnovovat zeleň a oživovat nábřeží brněnských řek,” doplnil Martin Ander.

Současná koalice má podle něj za své funkční období za sebou řadu úspěchů. “Zavedla do té doby nevídanou otevřenost, včetně jmenovitého hlasování radních, zlevnila roční šalinkartu pro Brňáky a nastartovala projekt její elektronické podoby, nebojácně otevřela diskusi o bolestivých tématech historie a začala skutečně aktivně řešit otázky extrémní chudoby,” uvedl Martin Ander.
tisknout poslat
 twitter
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Blíž přírodě

 


Pražská EVVOluce
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist