https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/rozlouceni-se-zviraty-pred-smrti
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Brno Chicken Save: Rozloučení se zvířaty před smrtí

10. února 2021 | Brno Chicken Save
Autor: Katrin Vorreiterová, tel: 776001004
V pátek 12. února v 6.30 h se u jatek Vodňanské drůbeže a.s. v Modřicích u Brna sejdou aktivisté v rámci pietního aktu neboli vigilu. Akce je pořádána pod hlavičkou hnutí The Save Movement místní skupinou Brno Chicken Save.

Smyslem těchto akcí je podat svědectví o zvířatech, která strávila život v neutěšených podmínkách velkochovu a jedou na jatka, kde je o chvíli později čeká smrt. V Modřicích je zabito denně v průměru 130.000 kuřat.
Aktivisté zastavují transporty, pořizují záběry zvířat a toto svědectví pak šíří na sociálních sítích. Kromě toho se s těmito zvířaty loučí a pro zvířata je to jediný okamžik v jejich krátkém životě, kdy zažijí vlídné slovo a některá i pohlazení. Účelem je poskytovat veřejnosti pravdivý obrázek toho, co nám živočišný průmysl skrývá, a umožnit tak spotřebitelům volbu, zda se na tomto utrpení a živočišném průmyslu chtějí podílet.
Na akci jsou vítáni všichni, komu situace zvířat není lhostejná. Není vůbec nutnost být vegan či vegetarián.

Mezi transporty budou účastníci akce jako vždy stát na chodnících s bannery (cedulemi) s různými nápisy a obrázky.

Shromáždění je vždy řádně nahlášené a jsou dodrženy předpisy ohledně pandemie a bezpečnosti.

Oficiální facebookové stránky: http://www.facebook.com/brnochickensave

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist