https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/rsd-a-szdc-zazalovaly-kamenolom-na-odstraneni-nasledku-sesuvu-u-d8-zadaji-vice-nez-1-miliardu-korun
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

MD ČR: ŘSD a SŽDC zažalovaly kamenolom, na odstranění následků sesuvu u D8 žádají více než 1 miliardu korun

6. června 2016 | MD ČR
Ředitelství silnic a dálnic a Správa železniční dopravní cesty dnes podaly společnou žalobu na společnost Kámen Zbraslav, provozovatele a vlastníka kamenolomu Dobkovičky. Znalecké posudky totiž prokázaly, že k sesuvu na dálnici D8, kterým byla zasažena rovněž železniční trať z Lovosic do Teplic v Čechách, přispělo negativně přetížení kamenolomu a jeho nedostatečné odvodnění.

ŘSD a SŽDC se žalobou domáhají náhrady škody, která byla způsobena důsledkem masivního sesuvu půdy, k němuž došlo v noci na 7. června 2013. Sesuv zdevastoval dvě stě metrů dálnice D8 mezi Lovosicemi – Řehlovicemi a stejně dlouhý úsek železniční trati č. 097 v úseku Lovosice – Řetenice – Teplice. Škoda na odstranění následků sesuvu a nezbytné sanační práce u ŘSD činí odhadem 777 milionů korun, dalších 240 milionů korun si vyžádá oprava poškozené železniční trati.

„Naší povinností je odstranit veškeré možné vlivy, které by dálnici mohly do budoucna ohrozit. Nemůžeme čekat, až se něco znovu stane, ale musíme zareagovat ještě předtím. Rád bych společně s ŘSD dosáhl toho, aby lom v Dobkovičkách přestal pracovat a došlo k jeho sanaci. Podstatné pro občany je, aby dálnice D8 byla brzy dostavěná a bezpečná. Děláme vše proto, abychom dříve avizovaný termín dostavby D8 stihli, pracovní termín je 10. prosince,“ uvedl ministr dopravy Dan Ťok.
tisknout poslat
 twitter
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaBlíž přírodě

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist