https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/s-energiemi-hospodari-kraj-efektivne.-potvrzuje-to-certifikat-iso
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Královéhradecký kraj: S energiemi hospodaří kraj efektivně. Potvrzuje to certifikát ISO

24. ledna 2019 | Královéhradecký kraj
Královéhradecký kraj obdržel certifikát ISO 50001 za hospodaření s energiemi. Hejtman Jiří Štěpán a radní pro investice a majetek Václav Řehoř ho slavnostně převzali z rukou Jana Svobodníka ze společnosti Qualiform, a. s.

„Pro kraj je zisk tohoto certifikátu dobrou vizitkou. Efektivním hospodařením s energiemi uspoříme finanční prostředky, které můžeme použít jinde, například k investicím do majetku nebo nových technologií,“ zhodnotil hejtman Jiří Štěpán.

Vedení kraje se pro systematické hospodaření s energiemi rozhodlo v roce 2016 a do procesu bylo zapojeno 99 organizací napříč všemi odvětvími, tedy ze školství, zdravotnictví, sociální oblasti, kultury a správy majetku. Managementu hospodaření s energiemi se věnoval tým pracovníků krajského úřadu a Centra investic, rozvoje a inovací. Zásluhu na ocenění pak mají především energetičtí manažeři jednotlivých organizací, kteří navrhovali opatření ke snížení spotřeby energií a kontrolovali hospodárnost provozu.

V závěru loňského roku se uskutečnil certifikační audit, který skončil ziskem certifikátu dle ISO 50001 na dobu tří let, po které musí proběhnout recertifikační audit.

„Získáním certifikátu pro nás vše začíná, protože musíme tento systém udržovat provozuschopný a snažit se ho neustále zlepšovat,“ doplnil radní Václav Řehoř.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist