https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/s-nasledky-italskeho-zemetreseni-se-bojovalo-celou-noc
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Charita ČR: S následky italského zemětřesení se bojovalo celou noc

25. srpna 2016 | Charita ČR
Dobrovolníci z Charity i církve v současné době poskytují jídlo záchranářům i lidem zasaženým středečním zemětřesením.

„Krizová pomoc ve městě Arquata a Pescara del Tronto pokračovala celou noc. Dnešek jsme strávili se záchranáři i přeživšími. Díky místní církvi, mladým lidem a Charitě jsme dovedli všechny zásobit jídlem. Jen těžko nyní dovedeme říct, jaké potřeby vyvstanou dále,“ popsal situaci Andrea Piscopo.

Italská Charita poskytla 100 000 eur na pokrytí prvotních nákladů. Charitní pobočky navíc nabízí možnost ubytování pro lidi nucené opustit svá obydlí. Obětem poskytují i psychologickou péči a základní potřeby.

Don Francesco Soddu, ředitel italské Charity, se navíc v pátek 26. srpna setká s úředníky a pracovníky místních Charit, s nimiž projedná nejdůležitější kroky v dalším zajišťování humanitární pomoci.

Charita se současně obrací na své příznivce, aby pomohli znovuobnovit nešťestím stižené obce a život v nich. Výzvu podpoří italská celonárodní farní sbírka vyhlášená na 18. září 2016.

Článek je převzat z caritas.org.

Na pomoc obětem zemětřesení uvolnila Charita ČR ze svého krizového fondu částku 100 000 Kč. Podporu můžete vyjádřit finančím příspěvkem na sbírkový účet č. 55660022/0800 nebo zasláním DMS CHARITASVET na číslo 87 777.
tisknout poslat
 twitter
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaBlíž přírodě

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist