https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/s-novym-jizdnim-radem-se-rozjede-vice-nocnich-vlaku
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Liberecký kraj: S novým jízdním řádem se rozjede více nočních vlaků

12. srpna 2016 | Liberecký kraj
Autor: Markéta Dědková, tel: 485 226 324, 739 541 624
Noční vlakové spoje začnou nově o víkendech a svátcích jezdit z Liberce i dalšími směry. Cestující se z večerních akcí, které se konají v krajském městě, dostanou vlakem do Frýdlantu, Turnova, Semil a Hrádku nad Nisou. Jejich provoz začne s platností nových jízdních řádů od 11. prosince 2016. Už nyní jezdí noční spoje z Liberce do Tanvaldu a cestující je značně využívají.

„V současné době Liberecký kraj objednává vlak, který denně jezdí z Liberce v 0:35 směrem na Jablonec nad Nisou, Tanvald a Desnou. Z pátka na sobotu a ze soboty na neděli bývá maximální obsazenost vlaku až 30 osob a vzhledem k výměně cestujících po trase jich přepraví až 50. Spojení je bezpečné a komfortní a zavedli jsme ho právě za účelem návratu z kulturních a společenských akcí,“ říká krajský radní pro dopravu Vladimír Mastník.

Uvedený spoj je však jediným svého druhu, přitom z Liberce je v rámci železniční dopravy denní počet cestujících na tratích do Hrádku nad Nisou a Frýdlantu mnohonásobně vyšší. „Obdrželi jsme připomínky, aby půlnoční vlaky jezdily i sem. Cestujícím chceme vyjít maximálně vstříc, a tak po projednání s dopravci, Českými drahami a Die Länderbahnem, navrhujeme zavedení zkušebního provozu vlaků s odjezdem v 0:35 z Liberce, a sice ve směrech Frýdlant, Hrádek nad Nisou a Turnov, s pokračováním vlaku až do Semil. V tuto dobu budou jezdit o víkendech a svátcích. K rozšíření dojde od 11. prosince, kdy začnou platit nové jízdní řády,“ uvádí Otto Pospíšil, zástupce ředitele společnosti Korid LK s tím, že k zavedení „půlnočních“ vlaků připraví Liberecký kraj informační letáky.

Obsazenost spojů bude pravidelně vyhodnocována a po zkušebním období se rozhodne o jejich zapracování do koncepce dopravy v rámci Plánu dopravní obslužnosti Libereckého kraje.

Roční náklady na zavedení nočních vlaků jsou předpokládány ve výši 1,4 mil. Kč.
Markéta Dědková, tel: 485 226 324, 739 541 624 tisknout poslat
 twitter
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaBlíž přírodě

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist