Radek Drahný "> S pomocí FlexiLogu budou krkonošské lesy stabilnější - Ekolist.cz
https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/s-pomoci-flexilogu-budou-krkonosske-lesy-stabilnejsi
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Správa KRNAP: S pomocí FlexiLogu budou krkonošské lesy stabilnější

15. března 2024 | Správa KRNAP
Autor: Radek Drahný, tel: 737 209 900
Před 120 lety osvícený majitel západní části Krkonoš – Jan Nepomuk hrabě Harrach – vyhlásil na Strmé stráni v Labském dole první krkonošskou přírodní rezervaci. I po 120 letech jsou společnosti, které vnímají důležitost lesů pro přírodu i pro společnost a jsou ochotné jejich péči finančně podpořit.

Dopravní společnost FlexiLog CZ a. s. se již v minulosti připojila ke Správě Krkonošského národního parku (KRNAP) ve snaze společně pečovat o lesní ekosystémy. Tato spolupráce je důležitým krokem směrem k udržitelnému rozvoji naší krajiny.

Nyní se FlexiLog CZ a. s. rozhodl znovu poskytnout vyšší finanční částku na podporu projektů péče o lesy v Krkonošském národním parku. Tato iniciativa tak i nadále umožní Správě KRNAP provádět potřebné zásahy na podporu zdraví místních lesních ekosystémů.

„Jsme nadšeni, že můžeme přispět k ochraně přírody a udržitelnému rozvoji Krkonošského národního parku a tím současně také přispět ke snížení naší uhlíkové stopy. Naše společnost se dlouhodobě zasazuje o environmentální odpovědnost a tato spolupráce se Správou KRNAP je dalším důkazem našeho závazku," uvedl Jan Kratochvíl, předseda představenstva společnosti FlexiLog CZ a. s.

Společnost FlexiLog CZ a. s. a Správa KRNAP budou tedy nadále společnými silami usilovat o propagaci a implementaci projektů pěstování sazenic, výsadby stromů a péče o lesní porosty, což pomůže zachovat biodiverzitu a přirozenou krásu Krkonoš.


Další informace o aktuálním dění v Krkonošském národním parku najdete na facebookovém profilu https://www.facebook.com/spravakrnap

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist