https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/s-salinkartou-na-kole
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Strana zelených Brno: S šalinkartou na kole

22. září 2018 | Strana zelených Brno
Trendem moderních měst je nabízet obyvatelům jednoduché komplexní služby v oblasti mobility, které jim umožní snadno, rychle a levně se přepravovat po městě. Nejatraktivnější kombinací je v tuto chvíli propojení MHD a bikesharingu (půjčování kol). Jsou-li bikesharingová kola snadno dostupná na mnoha místech v centru města, je snadné dojet na okraj tramvají a v centru si na poslední „míli“ půjčit kolo, kterým přijedete až přímo do cíle cesty.

Zelení proto přicházejí s projektem propojení šalinkarty a předplatného na bikesharing. Prosadíme, aby držitelé elektronických šalinkaret mohli bez dalšího poplatku navíc využít služeb libovolné z bikesharingových společností, které v Brně operují. Usnadníme tak kombinování veřejné dopravy a cest na kole.

Dosáhnout toho chceme uzavřením smluv o kompenzaci ztráty z poskytování veřejné služby (tak jak ji má uzavřenou dopravní podnik) také s bikesharingovými společnostmi, a to za oboustranně výhodných podmínek. Město bude přispívat provozovatelům bikesharingu na uskutečněné jízdy jejich zákazníků s šalinkartou, provozovatelé budou na oplátku dodržovat smluvní podmínky provozování služby a poskytovat městu data využitelná k lepšímu plánování dopravního systému a služeb pro cyklisty. Díky projektu může také reálně dojít k mírnému odlivu lidí z přeplněných vozů MHD v centru města, zvlášť v době dopravní špičky, což zvýší komfort cestování všem.

Podle podrobnějších propočtů by tento projekt město přišel zhruba na 16 milionů korun ročně. Prostředky jsou v rozpočtu dostupné na položce motivačních nástrojů pro podporu veřejné dopravy.
tisknout poslat
 twitter
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Blíž přírodě

 


Pražská EVVOluce
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist