https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/salas-travicna-bude-v-rukou-dobrovolniku-z-celeho-sveta
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

INEX - Sdružení dobrovolných aktivit: Salaš Travičná bude v rukou dobrovolníků z celého světa

10. července 2017 | INEX - Sdružení dobrovolných aktivit
Autor: Vít Hrdoušek, tel: 724 162 265
Skupina zahraničních dobrovolníků přijede již tuto neděli do Tvarožné Lhoty na Slovácku, aby zde pomohli s pracemi v oblíbeném výletním a volnočasovém areálu Salaš Travičná. Mezinárodní dobrovolnický projekt, tzv. workcamp, zde pořádá INEX - Sdružení dobrovolných aktivit (INEX-SDA)

Skupina zahraničních dobrovolníků přijede již tuto neděli do Tvarožné Lhoty na Slovácku, aby zde pomohli s pracemi v oblíbeném výletním a volnočasovém areálu Salaš Travičná. Mezinárodní dobrovolnický projekt, tzv. workcamp, zde pořádá INEX - Sdružení dobrovolných aktivit (INEX-SDA) Pro Tvarožnou Lhotu nebude návštěva zahraničních dobrovolníků ničím neobvyklým. INEX-SDA tu organizuje workcampy již od devadesátých let. Dobrovolníky čeká v Tvarožné Lhotě především fyzická práce. Budou pomáhat s nejrůznějšími činnostmi v areálu Salaš Travičná, sbírat bylinky pro výrobu místních čajů a připravovat celý areál pro dětský festival. Dobrovolníci se tak dovědí o lokálních produktech, organickém farmářství, historii a potenciálu regionu. Česká vedoucí workcampu Martina Cibochová ale potvrzuje, že během workcampu bude též dostatek času na volnočasové aktivity.

Oblíbený výletní areál

Turistický výletní areál otevřený v roce 2003 se nachází pod rozhlednou Travičná. V areálu je malé muzeum kopaničářských roubených staveb, ekologická naučná stezka, arboretum původních dřevin Bílých Karpat i sportovní atrakce pro malé a velké – lávky, lanovky, lana, horolezecký strom. V areálu je přírodní amfiteátr pro pořádání kulturních akcí a tábořiště pro stany a týpí.

Nezisková organizace INEX-SDA se mezinárodním dobrovolnictvím a mezikulturním vzděláváním zabývá již od roku 1991. INEX-SDA přijímá zahraniční dobrovolníky na workcampy (dobrovolnické projekty), které organizuje ve spolupráci s místními partnery v České republice, a zároveň vysílá české dobrovolníky na obdobné projekty v zahraničí. Do České republiky každoročně přijíždí přibližně tři sta mezinárodních dobrovolníků, kteří se věnují ekologickým projektům, pomoci místním komunitám nebo obnově kulturně-historických památek. Do zahraničí pak během sezony vyjíždí průměrně pět set českých dobrovolníků. Pobočka INEX-SDA Bílé Karpaty se snaží v místě svého působení o rozvoj venkova a výchovu k trvale udržitelnému životu. V Tvarožné Lhotě provozuje dobrovolnické centrum INKLUB, Muzeum oskeruší a kousek nad obcí pak oblíbený výletní areál Salaš Travičná.

Ilustrační fotografie z minulých ročníků:

https://drive.google.com/file/d/0B83wZ7XfTsNWdFVDczFiZVV5VjQ/view?usp=sharing
https://drive.google.com/file/d/0B83wZ7XfTsNWampfSkRXZjBDajA/view?usp=sharing
https://drive.google.com/file/d/0B83wZ7XfTsNWbkg0akRGZTE1YTQ/view?usp=sharing
Vít Hrdoušek, tel: 724 162 265 tisknout poslat
 twitter
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Pražská EVVOluce

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist