Jan Mikulička "> Sázíte a pěstujete? Českolipské muzeum otevřelo vlastní semínkovnu - Ekolist.cz
https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/sazite-a-pestujete-ceskolipske-muzeum-otevrelo-vlastni-seminkovnu
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Liberecký kraj: Sázíte a pěstujete? Českolipské muzeum otevřelo vlastní semínkovnu

15. března 2022 | Liberecký kraj
Autor: Jan Mikulička, tel: 485 226 324
Po dvouleté rekonstrukci se opět otevřelo Vlastivědné muzeum a galerie v České Lípě. Spolu s ním opět nabídne své služby i Ekoporadna Orsej. Ta si uchystala naprostou novinku. Je jí takzvaná semínkovna.

Semínkovna je místem, kde lidé mohou sdílet semena z rostlin, které sami vypěstovali. Každý si může pro vlastní potřebu bezplatně odnést semínka, která do této instituce věnoval jiný pěstitel, a zase je vrátí v podobě vlastních darovaných semínek. Podstatou je, aby semena byla v podstatě v bio kvalitě, nebyla namořena a nepocházela z chemicky ošetřovaných rostlin.

„Předpokládám, že o novou službu bude velký zájem. Spousta lidí si pěstuje květiny nebo třeba i zeleninu z vlastních semínek a často jim nějaká zbývají. A naopak, jiná zase chybí,“ uvedla iniciativu Ekoporadny Orsej při Vlastivědném muzeu a galerii Květa Vinklátová, náměstkyně pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.

„Se semínkovnou jsem se poprvé setkala v Knihovně Karla Hynka Máchy v Litoměřicích, kde ji mají už několik let. Sama zahradničím hlavně pro radost, a proto se mi líbí, že v semínkovně najdu v přiměřeném množství to, po čem bych v obchodě asi nesáhla. Nechávám se inspirovat. Vše je samozřejmě zdarma,“ sdělila Kateřina Ledvinová z Ekoporadny Orsej

Semínkovna je přístupná přímo v prostorách Ekoporadny Orsej, do jejíchž standardních činností patří nejen vzdělávání a spolupráce se školami, ale i poradenství pro veřejnost týkající se ekologie, životního prostředí a ochrany přírody a zapojení do akcí a osvětových aktivit na celorepublikové úrovni.
Jan Mikulička, tel: 485 226 324
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist