https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/sber-hliniku-a-dalsich-kovu-na-toulcove-dvore-obnoven
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Toulcův dvůr, z.s.: Sběr hliníku a dalších kovů na Toulcově dvoře obnoven

28. listopadu 2016 | Toulcův dvůr, z.s.
Autor: Zuzana Hanušová, tel: +420 773 031 325
Na třídění plastů i papíru si už většina z nás zvykla. Umělé láhve vhazujeme do žlutého kontejneru, krabice od pizzy zase do modrého. Věděli jste, že podobným způsobem můžete ale třídit i víčka od jogurtů, obaly od paštik či konzervy od luncheon meatu?

Pokud ano, bude tohle pro vás dobrá zpráva. Opět byl na Toulcově dvoře totiž doplněn kontejner na kovy. Patří do něj nejen hliník, ale i další kovový odpad. Následné třídění a zpracování zajistí odborná firma.

„Například recyklace hliníku, který v běžných domácnostech najdete především ve formě víček od jogurtů, je velmi výhodná a šetrná k životnímu prostředí. V rámci recyklace a následné výroby nového hliníku je potřeba vytříděný kov pouze přetavit. Tento proces je o celých 95 % šetrnější než energeticky náročná výroba hliníku z bauxitu,“ říká Lenka Skoupá, předsedkyně Toulcova dvora.

Pokud jste se ještě stále nepustili do třídění kovů, možná byste mohli právě začít. Zabere vám to opravdu minimum času a významně tím přispějete k ochraně životního prostředí. „S tříděním kovů začínáme mít dobré zkušenosti. Stačí jeden aktivní člověk v domě a jde to. Většinou si pořídí nějakou větší krabici ke vchodu, kam tento třídění kov všichni z domů dávají a jednou za čas nám jej přivezou do kontejneru. Velmi si takové aktivity ceníme,“ dodává Skoupá.

Se vstupem do nového roku 2017 by se toto jednoduché třídění a tudíž i ochrana přírody mohlo stát jedním z našich splnitelných předsevzetí. Co vy na to?
Zuzana Hanušová, tel: 420 773 031 325 tisknout poslat
 twitter
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaSetkání s přírodou

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist