https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/sber-zadosti-o-kotlikove-dotace-byl-dnes-dopoledne-zastaven-kraj-eviduje-pozadavky-na-vice-nez-100-milionu-korun
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Královéhradecký kraj: Sběr žádostí o kotlíkové dotace byl dnes dopoledne zastaven. Kraj eviduje požadavky na více než 100 milionů korun

25. ledna 2016 | Královéhradecký kraj
První výzva, ve které se na výměnu kotlů rozdělovalo 100 milionů korun, byla dnes v 10 hodin dopoledne ukončena. Žádost o kotlíkovou dotaci si podala více než tisícovka obyvatel kraje a konečná suma požadavků na dotaci z doručených žádostí je asi 120 milionů korun. Nyní je příjem žádostí pozastaven, všechny se budou vyhodnocovat a bude se rozhodovat o udělení dotací. Lidé budou moci žádat o kotlíkovou dotaci znovu až od července 2016.

Přesně dva týdny trvalo, než byly vyčerpány prostředky z první výzvy na udělení kotlíkových dotací v Královéhradeckém kraji, ve které bylo na výměnu kotlů přiděleno 100 milionů korun. „Dokonce jsme povolili sběr žádostí do celkové výše asi 120 milionů korun. Je totiž pravděpodobné, že ne všem žadatelům bude vyhověno. Abychom doopravdy vyčerpali celých 100 milionů korun, strop jsme mírně posunuli. Nyní bude následovat proces hodnocení,“ informuje o dalším postupu náměstek hejtmana zodpovědný za evropské granty a dotace Otakar Ruml. O 120 milionů korun celkem žádá více než tisícovka obyvatel. Žadatelé mohou poslední žádosti ještě upravovat, proto bude přesné číslo známo až ve čtvrtek.

Nyní bude probíhat hodnocení a přibližně do konce dubna se budou uzavírat smlouvy s jednotlivými žadateli. Po podpisu smlouvy může být zahájeno proplácení výdajů. Po ukončení procesu hodnocení a rozdělení prostředků zahájí kraj přípravu druhé výzvy, jejíž vyhlášení se předpokládá na začátek druhého pololetí roku 2016, tedy na červenec. Objem finančních prostředků by měl být přibližně stejný jako u první výzvy.

Sběr žádostí v první výzvě začal úderem půlnoci 11. ledna 2016 a systém se uzavřel dnes v 10 hodin dopoledne „Velký zájem o kotlíkové dotace nás těší. Pokud by tento trend pokračoval a rozdáme v těchto dvou letech celých 200 milionů korun, nejen, že dostojíme svým závazkům vůči Evropské unii, kdy musíme vyměnit určitý počet kotlů. Zároveň si tak zajistíme i další přísun dotací na roky příští. Pak se lidé opravdu nemusí bát, že by se na ně s dotací nedostalo,“ zhodnotil náměstek hejtmana Ruml.
tisknout poslat
 twitter

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaBlíž přírodě

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist