Jiří Hofman "> Sbírka na pomoc Německu vynesla přes milion korun - Ekolist.cz
https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/sbirka-na-pomoc-nemecku-vynesla-pres-milion-korun
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Českobratrská církev evangelická: Sbírka na pomoc Německu vynesla přes milion korun

K podpoře německých regionů zasažených bleskovými povodněmi se sbírkami přidaly také sbory Českobratrské církve evangelické.

Vlna silných bouřek a přívalových dešťů v polovině července způsobila na západě Německa, v Belgii a Nizozemsku lokální bleskové povodně. Katastrofa si vyžádala přes dvě stovky lidských životů a svým rozsahem se řadí k největším živelním pohromám v Evropě za poslední čtvrtstoletí.

První část podpory uvolnila bezprostředně po katastrofě synodní rada. Z Fondu sociální a charitativní pomoci poskytla 500 000 Kč a zahájila tím sbírku, ke které se následně přidali jednotlivci i farní sbory. Na transparentním účtu se díky tomu k 7. září 2021 nashromáždilo dalších bezmála 580 000 Kč. Celková výše podpory tedy přesahuje 1 milion korun.

Finance ČCE poukázala prostřednictvím humanitárního střediska Diakonie ČCE přímo na účet německé Diakonie Rheinland-Westfalen-Lippe, která působí v zasažených oblastech a koordinuje tam finanční, materiální i dobrovolnickou pomoc.

„Srdečný dík za toto velkorysé gesto podpory a solidarity! Škody napáchané povodněmi jsou nevyčíslitelné. Fotky z míst nás nechávají jen tušit, jak veliký je stav nouze. Znovu a znovu nás udivují příběhy, které od veřejnosti dostáváme, příběhy plné naděje a víry v tomto utrpení. Jedním tímto příběhem naděje je i vaše doprovázení v myšlenkách, modlitbách a finanční pomoci.“ stojí v jednom z konkrétních děkovných dopisů z Německa, které dorazily na adresu ekumenického oddělení ústřední církevní kanceláře.

Děkujeme všem přispěvatelům za ochotu vzájemnou solidaritou přemáhat smutek, a pomáhat šířit naději bez ohledu na hranice států.
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce
 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist