https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/sbirka-na-pomoc-postizenym-tornadem-na-jihu-moravy-jiz-8-6-milionu-dekujeme
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Českobratrská církev evangelická: Sbírka na pomoc postiženým tornádem na jihu Moravy: již 8,6 milionu, děkujeme!

V noci ze čtvrtka 24.6. na pátek 25.6 se mimořádně sešla synodní rada s vedením Diakonie ČCE. Společně rozhodly o okamžité pomoci postiženému regionu jižní Moravy.

AKTUALIZACE 26.6. 9:30: Na účtě je již 8.600.000,-Kč. Děkujeme.

Ve čtvrtek 24. června 2021 zasáhla ničivou silou region Hodonínska a Břeclavska nečekaná přírodní katastrofa. Jižní Moravou se po sérii silných bouřek prohnalo tornádo. V oblasti zasahují záchranáři i dobrovolníci, vedle rozsáhlých materiálních škod jsou bohužel hlášeny i oběti a desítky zraněných.

Před čtvrteční půlnocí se mimořádně sešli členové vedení Českobratrské církve evangelické a Diakonie ČCE, aby rozhodli o okamžité pomoci postiženým. Z humanitárních prostředků uvolnili částku 500 000 Kč a prostřednictvím Střediska humanitární a rozvojové spolupráce zřídili humanitární sbírku.

Finanční pomoc lze posílat na účet 2100691426/2010.
Pro dary ze zahraničí:
BIC (SWIFT kód): FIOBCZPP
IBAN: CZ50 2010 0000 0021 0069 1426

Nebo prostřednictvím DMS.
Pošlete textovou zprávu na číslo 87 777 ve tvaru:
DMS DIAKONIEPOMOC 30
DMS DIAKONIEPOMOC 60
DMS DIAKONIEPOMOC 90
Cena DMS je 30, 60 nebo 90 Kč. Službu zajišťuje Fórum dárců.

Pomoci lze i:
– příspěvkem skrze portál Darujme.cz
Na adrese https://www.darujme.cz/projekt/1295

– dobrovolnickou pomocí
Dobrovolníky bude koordinovat a vysílat Diakonie – registrovat se lze na adrese https://povodne.diakonie.cz/dobrovolnici/

– sdílením informací
Výzva Daniela Ženatého (https://www.facebook.com/Ecirkev/posts/2850830368502797 nebo https://youtu.be/txzUZnzXBkw).
Výzva na Facebooku (https://www.facebook.com/Ecirkev/posts/2850512175201283).
Článek na webu e-cirkev.cz (https://www.e-cirkev.cz/aktuality/vypisujeme-sbirku-na-pomoc-postizenym-tornadem-na-jihu-moravy/)
…grafický banner v příloze (k šíření po sociálních sítích nebo k tisku) – platba pomocí QR kódu je nastavena na 500 Kč, před odesláním lze částku libovolně změnit.

Co se týče konkrétní pomoci v místě, má Středisko humanitární a rozvojové spolupráce databázi více než 270 dobrovolníků, které momentálně mobilizuje. Na pomoc s odklízením škod je vyšle ve chvíli, kdy záchranné složky vyhodnotí, že je možné bezpečně dobrovolníky zapojit (například s ohledem na statiku domů). Další dobrovolníci budou obcházet jednotlivé domácnosti a zjišťovat potřeby a vlastní zdroje zasažených domácností. Na základě toho pak může těm nejpotřebnějším pomoci i finančně. Samozřejmostí, která se osvědčila při podobné pomoci během povodní, je pak zapůjčení potřebného technického vybavení z diakonických humanitárních skladů. Diakonie ČCE v tuto chvíli postupuje v součinnosti s panelem nevládních organizací, které v místě pomáhají, s krizovým štábem a místní samosprávou.

Modlíme se za zlepšení situace i vzájemnou pomoc.
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist