Magdalena Černá "> Sbírka po tornádu uzavřena! Na pomoc skautům z jižní Moravy se podařilo vybrat více jak 2 miliony korun - Ekolist.cz
https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/sbirka-po-tornadu-uzavrena-na-pomoc-skautum-z-jizni-moravy-se-podarilo-vybrat-vice-jak-2-miliony-korun
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Skautská nadace Jaroslava Foglara: Sbírka po tornádu uzavřena! Na pomoc skautům z jižní Moravy se podařilo vybrat více jak 2 miliony korun

Moc děkujeme všem za příspěvek projektu Na pomoc skautům z jihu Moravy po tornádu. Pomoc byla pohotová a velmi štědrá, několikrát jsme dokonce zvyšovali cílovou částku projektu. Nakonec se vybralo rovných 2 065 116 Kč od 1173 dárců.

Zjištěné škody po řádění tornáda jsou velké. V Mikulčicích zůstala klubovna úplně bez střechy, v Břeclavi byla jen poškozena, v Hodoníně bylo srovnáno se zemi skautské městečko.

Deklarovali jsme, že vybraná částka bude použita na:
- opravy poničených skautských kluboven
- náhradu zničeného skautského vybavení
- úhradu účastnických poplatků pro děti z postižených obcí přizvaných na skautské tábory
- náklady spojené se skautskou dobrovolnickou pomocí v postižených oblastech

Z vybraných prostředků byla podpořena pomoc na místě. Celkem 80 tisíc korun putovalo na nákup pohoných hmot do aut pro koordinátory dobrovolnické pomoci. Dále Nadace podpořila 28 tisíci dobrovolnický kemp v Ratíškovicích - jednalo se o nákup potravin a potřebných věcí, nájem klubovny, kde přespávali skautší dobrovolníci a spotřebu energie.

Účast dětí na táboře nakonec podpořily místní donoři, což by byla škoda nevyužít, ušetřené prostředky se budou hodit na pokrytí materiálních škod na klubovnách.

O dalším využití vybraných prostředků intenzivně jednáme. Jisté je, že část peněz půjde na opravu poškozené klubovny v Mikulčicích, přibližný odhad je 3/4 milionu korun.

O obnově městečka v Hodoníně ještě nebylo rozhodnuto, dá se však předpokládat, že pokud se bude opravovat, bude zapotřebí několika milionů korun.

Čekejte od nás v budoucnu podrobnější informace.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist