https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/sbirka-trva-dobrovolnici-nastupuji.pomahejte-dale
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Českobratrská církev evangelická: Sbírka trvá, dobrovolníci nastupují. Pomáhejte dále

Na jižní Moravu v pátek 26.6. vyrazili zástupci Diakonie ČCE. V sobotu odjíždí první skupina dobrovolníků. Sbírka vynesla doposud bez pár korun 10 milionů a pokračuje. Děkujeme!

Ředitel Diakonie ČCE Jan Soběslavský a ředitelka Střediska humanitární a rozvojové spolupráce Kristina Ambrožová jsou od pátku 26.6. v obci Hrušky na Břeclavsku. Proběhlo jednání se starosty nejvíce zasažených obcí. Diakonie vše koordinuje s dalšími nevládními organizacemi, které v místě pomáhají, s krizovým štábem a místní samosprávou. Dobrovolníci budou pomáhat s odklízením škod ve chvíli, kdy záchranné složky vyhodnotí, že je bezpečné je zapojit. Další budou obcházet domácnosti a zjišťovat jejich potřeby.Nejvíce zasaženým občanům poskytneme finanční pomoc na opravu škod. Bude jim též zapůjčeno potřebné technické vybavení z našich humanitárních skladů. Dobrovolníci se můžou registrovat na webu https://povodne.diakonie.cz/dobrovolnici/

Na jih Moravy vyrazil první tým dobrovolníků, který bude monitorovat potřeby lidi v zasažené lokalitě. A samozřejmě svoláváme další. Otevíráme také naši humanitární základnu v Břeclavi a z humanitárních skladů po celé ČR sbíráme potřebné vybavení pro úklid následků tornáda. Potřebujeme hlavně generátory, plachty, lopaty, kolečka a smetáky. Pokud nám něco z toho můžete nabídnout, napište nám prosíme na pomoc@diakoniespolu.cz.

Nadále pokračuje sbírka na obnovu vesnic - 27.6. k 9:00 je na kontě 10.086.000 Kč. Jménem synodní rady i vedení Diakonie za všechny dary velmi děkujeme! Do sbírky přispívají i zahraniční církve a jednotlivci žijící v mnoha koutech světa.

Finanční pomoc lze nadále posílat na účet 2100691426/2010.
Pro dary ze zahraničí:
BIC (SWIFT kód): FIOBCZPP
IBAN: CZ50 2010 0000 0021 0069 1426

Nebo prostřednictvím DMS.
Pošlete textovou zprávu na číslo 87 777 ve tvaru:
DMS DIAKONIEPOMOC 30
DMS DIAKONIEPOMOC 60
DMS DIAKONIEPOMOC 90
Cena DMS je 30, 60 nebo 90 Kč. Službu zajišťuje Fórum dárců.
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist