Lucie Macháčková "> Sbírka v re-use centru předčila očekávání - Ekolist.cz
https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/sbirka-v-re-use-centru-predcila-ocekavani
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Město Kopřivnice: Sbírka v re-use centru předčila očekávání

14. června 2023 | Město Kopřivnice
Autor: Lucie Macháčková, tel: 556 879 439, 733 145 668
Od ledna běží v kopřivnickém re-use centru veřejná sbírka, do níž mohou lidé přispět dobrovolnou částkou, když si některou z nabízených věcí z centra odnesou domů. Výtěžek bude použit na nákup květin do ulic města - po necelém půl roce činí už přes 50 tisíc korun!

Kopřivnické re-use centrum funguje od září loňského roku a zpočátku byly veškeré věci poskytovány zájemcům zdarma. „Někteří lidé chtěli provoz centra podpořit a zaplatit za odnášené věci alespoň symbolický poplatek. Proto jsme se rozhodli vyhlásit v lednu veřejnou sbírku, jejíž výtěžek použijeme na nákup rostlin do mobilních květinových nádob. V praxi to znamená, že u nabízených věcí je napsána cena a tu mohou lidé zaplatit do kasičky. Vše je na bázi dobrovolnosti, příspěvek může být vyšší, nižší, nebo žádný,“ vysvětlila Veronika Červeňová z odboru životního prostředí.

Po zhruba třech měsících od spuštění sbírky byla kasička plná a bylo v ní nashromážděno 20 178 korun. Dnes musela být pokladnička otevřena podruhé a výsledek je ještě příznivější – uvnitř bylo 31 659 korun. „Jsme rádi, že jsme sbírku neorganizovali zbytečně a moc děkujeme všem, kdo do ní přispěli! Je to pro nás signálem, že se lidem myšlenka re-use centra líbí a že podobné aktivity mají smysl,“ uvedl místostarosta Stanislav Šimíček. Teď už je pokladnička znovu zapečetěna a sbírka dále pokračuje. Peníze bude moci odbor životního prostředí použít až po oficiálním vyúčtování sbírky na začátku příštího roku. „Už teď je jasné, že se nastřádá pěkná částka, díky níž zkrášlíme ulice našeho města,“ doplnila Veronika Červeňová.

Re-use centrum se nachází v areálu Sběrného dvora na ulici Panské a aktuálně je otevřeno v pracovní dny od 8 do 18 hodin a v soboty od 8 do 16 hodin. Odevzdávat v něm lze široký sortiment od nádobí a hraček přes knihy a hudební nosiče, hodiny, hudební nástroje, kočárky, autosedačky, kufry až po umělecké předměty, sportovní potřeby či drobnější nábytek. Výjimkou je čalouněný nábytek, který není přijímán z hygienických důvodů, a elektronika, u které není možné vyzkoušet funkčnost a ověřit revizi.
Lucie Macháčková, tel: 556 879 439, 733 145 668
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist