https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/schvaleni-nizsich-emisnich-norem-je-snad-navratem-zdraveho-rozumu
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

ODS: Schválení nižších emisních norem je snad návratem zdravého rozumu

9. listopadu 2023 | ODS
Evropský parlament na svém plenárním zasedání v Bruselu přijal modifikovaný návrh nové emisní normy na auta známé jako Euro 7. Budoucí limity zplodin navrhla loni Evropská komise, ty se však naprosto míjely s reálnými možnostmi automobilového průmyslu. Většina Evropského parlamentu podpořila kompromisní návrh europoslance Alexandra Vondry, který byl zpravodajem této legislativy ve výboru pro životní prostředí (ENVI).

„Za největší úspěch považuji, že se mi podařilo dát dohromady úplně jinou hlasovací koalici, než která tady poslední čtyři roky fungovala. Bez socialistů, zelených a komunistů. Kteří by sice teoreticky měli myslet na nízkopříjmové lidi, ale v praxi dávno přijali kvazináboženská dogmata bez ohledu na veškeré socioekonomické dopady," říká europoslanec Alexandr Vondra, kterému se povedlo přesvědčit pro návrh zástupce lidovců a liberálů a propojit je s konzervativní menšinou.

„Nejprve jsme se dokázali spojit ve výboru, což bylo nejtěžší, a teď i na plénu. Původní návrh Evropské komise se nám podařilo upravit do takové podoby, aby nezlikvidoval evropský automobilový průmysl, který je například pro naši ekonomiku naprosto klíčový, a zachoval práci i dostupnou mobilitu pro lidi," míní Vondra a dodává: „Zároveň věřím, že je to počátek něčeho lepšího, že po letech, kdy tu ratio úplně prohrávalo a bylo zaháněno do kouta, se pomalu začíná probouzet i mainstream. A samozřejmě věřím, že příští volby do Evropského parlamentu posílí hlas rozumu, hlas pro silnou, konkurenceschopnou Evropu, kde se lidem bude dobře žít."
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist