https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/sdilena-kola-nextbike-v-horicich-narust-vypujcek-i-registrovanych-uzivatelu
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Město Hořice: Sdílená kola Nextbike v Hořicích: Nárůst výpůjček i registrovaných uživatelů

20. července 2023 | Město Hořice
Od prvních květnových dnů 2023 mají obyvatelé Hořic ve městě k dispozici sdílená kola Nextbike. Místní i turisté tak mohou využívat tuto ekologickou a zdravou formu dopravy, která zároveň pomáhá snižovat dopravní zátěž a zlepšovat ovzduší. Jaká je využitelnost? Máme aktuální podrobnější statistiky!

Za měsíc červen si sdílená kola Nextbike v Hořicích zapůjčilo celkem 921 lidí, což je o 39 více než v předešlém měsíci květnu, kdy celý projekt v Hořicích odstartoval. Zvýšil se také počet registrovaných uživatelů, který oproti květnovým 342 vzrostl na číslo 434. Top stanicí v Hořicích zůstává lokalita u Husa, kde v červnu došlo k výpůjčce celkem 493x.

„Oproti prvnímu měsíci registrujeme nárůst výpůjček, což je vzhledem k období dovolených rozhodně velmi potěšující zpráva. Napříč Českou republikou totiž v tomto měsíci spíše evidujeme mírný propad či jen velmi drobný nárůst. V tomto ohledu jsme tedy spokojeni a o dalších krocích jednáme a budeme nadále jednat s vedením města Hořice,“ říká Lukáš Luňák, CEO Nextbike Czech Republic.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist