https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/se-zajistenim-odborniku-na-energetiku-pomuze-sektorova-dohoda
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Královéhradecký kraj: Se zajištěním odborníků na energetiku pomůže sektorová dohoda

24. srpna 2017 | Královéhradecký kraj
Sektorovou dohodu pro oblast energetiky uzavře Královéhradecký kraj, Asociace energetických manažerů, z. s. a Střední průmyslová škola, Střední odborná škola a Střední odborné učiliště, Hradec Králové. Má zajistit dostatek kvalifikovaných odborníků pro tento sektor a další rozvíjení jejich odbornosti.


Se zajištěním odborníků na energetiku pomůže sektorová dohoda

„Asociace energetických manažerů vyzvala jednu z našich středních škol ke spolupráci se zajištěním dostatečného počtu kvalifikovaných odborníků v energetice. Naším společným cílem je to, aby Královéhradecký kraj do budoucna nezaostával v této oblasti a mohl konkurovat vyspělým regionům ve využívání nových technologií,“ vysvětlila náměstkyně hejtmana Martina Berdychová, která je odpovědná za oblast školství.

Sektorová dohoda Královéhradeckého kraje pro energetiku vytváří organizační, morální a etický rámec pro všechny účastníky. Konkrétně má zajistit koordinaci aktivit zúčastněných subjektů na trhu práce a také nastavit formy vzájemné spolupráce při podpoře technického školství.

Zásadní úkol připadá v této snaze Střední průmyslové škole, Střední odborné škole a Střednímu odbornému učilišti v Hradci Králové. Vzdělávací zařízení je proto jedním ze signatářů sektorové dohody.

„Věřím, že díky hlubší spolupráci s podniky se nám podaří získávat více uchazečů o elektrotechnické obory, jejichž absolventů se v současné době na trhu práce zoufale nedostává. Podniková sféra se totiž v dohodě zavazuje k odborné spolupráci a materiální podpoře výuky, odborného výcviku i soutěží v odborných dovednostech,“ ocenil ředitel školy Pavel Jankovský.

Škola v Hradební ulici bude zajišťovat nábor studentů a přípravu absolventů v oborech „Mechanik elektrotechnik“, „Elektrotechnika“, „Elektrikář“, „Elektromechanik pro zařízení a přístroje“.
tisknout poslat
 twitter

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Pražská EVVOluce

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist