https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/sedma-generace-zelena-bitva-vzplala
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Sedmá generace: Sedmá generace: Zelená bitva vzplála?

27. října 2017 | Sedmá generace
Autor: Vít Kouřil
Má se ekohnutí inspirovat socialismem? Kam s textilem? Mají polonomádští Masajové budoucnost? Jak zasadit dlouhověký strom? Daří se nám mediálně vzdělávat mládež? Proč by ženy neměly vydělávat méně? Jaké eko-vysvědčení si zaslouží politické strany? Proč je život bez odpadů lehký? Jak bude Brno vypadat v roce 2050? Může válka změnit člověka k lepšímu? Jakými zájmeny označovat přírodní svět? Proč si přečíst Citový život zvířat? Jak se žije na horské samotě? Dá se se změnou klimatu naučit žít? Kam jít a co dělat? Odpovědi nejen na tyto otázky najdete v novém čísle časopisu Sedmá generace.

V hlavním tématu čísla reflektujeme – 100 let od říjnové revoluce v Rusku – snahy o skloubení ekologického a socialistického hnutí, a to s pomocí textů filosofa Martina Dokupila Škabrahy, mezinárodního koordinátora Strany zelených Anglie a Walesu Dereka Walla a ekoaktivisty Josefa Patočky.

Do čísla jsme dále připravili tři rozhovory: Magdalena Hronová vyzvěděla od Bey Johnson, co obnáší bezodpadový životní styl, Magdaléna Vaculčiaková hovořila s válečnou reportérkou Stanislavou Harkotovou a Renata Svobodová zpovídala klimatologa Alexandera Ače. Reportážně přibližujeme život tanzanských Masajů, rozebíráme globální byznys s textilem, projekt Brno 2050 nebo eko-programy politických stran. V Kulturní zahradě recenzujeme knihu Petera Wohllebena Citlivá zvířata a publikujeme esej Robin Wall Kimmererové o přírodě a jazyce.

V Kurzu mediální sebeobrany si Jan Miessler všímá zdejší mediální ne/gramotnosti, Šetrnější spotřebu tentokrát Dominik Grohmann věnuje udržitelnému vysévání stromů. Po úspěšném seriálu Tradice začíná Veronika Kicková s cyklem Na samotě. Další díly přinášejí filosof Josef Šmajs, vlčice Martina Valentíková (platová nerovnost mužů a žen), poslední (a jako vždy neomylnou) bioastrologickou předpověď pak pronáší Bedřich Vypera. Vydání doplňujeme pravidelnými rubrikami Vaše ohlasy, Ekologický kompost, Librarium a Občanský kalendář.

Seznam všech článků čísla najdete na www.sedmagenerace.cz.
Vít Kouřil tisknout poslat
 twitter
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Blíž přírodě

 


Pražská EVVOluce
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist