https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/sef-prazske-cssd-kritizuje-prahu-za-predrazenou-zastavku-mhd-jakou-svet-jeste-nevidel
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

ČSSD Praha: Šéf pražské ČSSD kritizuje Prahu za předraženou zastávku MHD, jakou „svět ještě neviděl“

17. září 2019 | ČSSD Praha
Představitelé hlavního města Prahy naprosto selhali při přípravě nového městského mobiliáře a městu tak hrozí ostuda i miliardové škody. „Již v roce 2017 byla vybrána nová zastávka MHD a město zaplatila několik milionů korun vítěznému studiu Artěl za tento vítězný návrh. Do dnešního dne však zastávka ani přes platné smlouvy nebyla představena veřejnosti,“ uvedl předseda pražské ČSSD Petr Pavlík.

Poslední termín pro instalaci prototypu nové zastávky městské hromadné dopravy uplynul 27. 8. 2019. Zastávka měla stát na Palackého náměstí, ale zatím není prototyp hotový. „Město s Artělem bez výběrových řízení uzavřelo smlouvy za více než 20 milionů korun, ale dodavatel neplní termíny a je tak ohroženo vypsání nového tendru na městský mobiliář. Je to podle pohádky Obušku z pytle ven zastávka, jakou svět ještě neviděl. A pěkně předražená,“ uvedl dnes Petr Pavlík, předseda pražské ČSSD.

Podle jeho slov je v přípravě nových zastávek celá řada nejasností a podezřelých napojení na jedinou firmu. „Město zaplatilo těžko uvěřitelných více než 7 a půl milionu korun za přípravu prototypu zastávky, ale ten stále není k dispozici. Navíc město, nebo dopravní podnik, vynaloží ještě další statisíce za instalaci tohoto prototypu na pražském Palackého náměstí. Už nyní je jasné, že firma, která zastávku vyrobí bez výběrového řízení jako prototyp, pak bude zvýhodněna při realizaci celého tendru. A město to nijak neřeší, stejně jako dodnes nemá uzavřenou řádnou licenční smlouvu s vítězem architektonické soutěže. Ve smlouvě o dílo, která je veřejně na internetu, se pouze píše, že vítěz udělí licenci, ale ta zatím právně udělena nebyla,“ uvedl dále Pavlík.

Ten zároveň kritizuje i stav přípravy na přechod na nové zastávky od stávajícího dodavatele. „Stávající dodavatel před pár dny oslovil všechny městské části, že bude nucen odstraňovat zastávky už od příštího podzimu, aby to stihnul podle smlouvy. Přitom nové zastávky se mají instalovat až od července 2021. Moknout ale nebude pirátský primátor Hřib a radní za TOP 09 Chabr, ale všichni Pražané,“ řekl Pavlík.
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist