https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/sefka-nemeckych-zelenych-annalena-baerbock-vystoupila-v-lipsku-spolecne-s-magdalenou-davis-a-vyjadrila-ceskym-zelenym
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Strana zelených: Šéfka německých Zelených Annalena Baerbock vystoupila v Lipsku společně s Magdalenou Davis a vyjádřila českým Zeleným podporu do voleb

17. září 2021 | Strana zelených
Annalena Baerbock se v pátek v Lipsku setkala s vedením české Strany zelených. Šéfka německé strany podpořila české Zelené před volbami a vyjádřila naději, že v české vládě usednou lidé, kteří budou ctít evropské hodnoty a brát klimatickou krizi vážně.

Do voleb v obou zemích zbývá jen několik týdnů. V Německu mají Zelení dle posledních průzkumů preference kolem 17 % a mají velké šance usednout v budoucí spolkové vládě. „V boji proti klimatické krizi potřebujeme celoevropské úsilí o ambiciózní klimatickou politiku, což samozřejmě vyžaduje koalici silných partnerů. Doufejme, že i v české vládě usednou lidé, kteří berou klimatickou krizi vážně,” řekla Annalena Baerbock, která v Lipsku vystoupila na jedné z finálních předvolebních akcí. Kandidátka na kancléřku se rovněž vyjádřila ke stavu demokracie v Česku: „Evropská unie je společenstvím hodnot, které položily základ míru a prosperity v Evropě. Vlády všech členských států musí tyto hodnoty respektovat a dodržovat. Doufáme, že tato vize Evropy převládne i při říjnovém hlasování českých občanů,” uvedla Baerbock.

„Je mi velmi sympatická snaha českých Zelených o zvýšení rovnosti, podporu zapojení žen do politiky a řešení problémů, které se týkají zejména žen. Přeji Magdaleně Davis a českým Zeleným hodně úspěchů v nadcházejících volbách,” dodala Baerbock.

Lídryně českých Zelených Magdalena Davis se spolupředsedou Michalem Bergem na akci také promluvili k publiku. „Silní Zelení v německé vládě pomohou nejen své zemi, ale i celé Evropě. Zásadní problémy dneška, jako je klimatická krize, se nezastaví na hranicích jednotlivých států a jejich řešení vyžaduje spolupráci. Jsme rádi, že máme s německými Zelenými velmi dobrou spolupráci a s nadějí přejeme Annaleně Baerbock úspěch ve volbách v příštím týdnu,” uvedla Magdalena Davis ve svém projevu.

Čeští a němečtí Zelení spolupracují pravidelně. Minulý týden například proběhla společná akce za ochranu přirozeného toku Labe, kterou spolupořádali Zelení ze Saska a Ústeckého kraje.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce
 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist