Lucie Macháčková "> Sejdeme se na Severu - Ekolist.cz
https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/sejdeme-se-na-severu
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Město Kopřivnice: Sejdeme se na Severu

8. června 2023 | Město Kopřivnice
Autor: Lucie Macháčková, tel: 556 879 439, 733 145 668
Vedení města Kopřivnice chystá další setkání s občany. Tentokrát bude jeho tématem sídliště Sever, a proto jsou srdečně zváni zejména jeho obyvatelé. Budou se moci seznámit s připravovanými záměry, diskutovat a hlasovat o prioritách. Setkání se uskuteční v úterý 13. června od 16 hodin na zahradě ZŠ 17. listopadu, v případě deště ve školní jídelně. Kdo se bude chtít podrobněji seznámit s podklady k diskuzi, může přijít o hodinu dříve.

Sídliště Sever je jedním ze dvou největších sídlišť v Kopřivnici a od jeho celkové revitalizace uplynulo již více než deset let. Jako řadu dalších velkých sídlišť, trápí i Sever zejména parkování a vzhled veřejných prostranství. „Rádi bychom s občany sídliště diskutovali o tom, co a jak by chtěli změnit. Některými dílčími záměry se již zabýváme a na setkání je představíme – v plánu máme například pokračovat v revitalizaci vnitrobloků a chceme se s lidmi poradit, kde začít. O tom, co se bude realizovat, spolurozhodnou hlasováním – nejprve se bude hlasovat přímo na místě, potom elektronicky. Domníváme se, že velkým tématem bude také parkování, což je problém snad všech sídlišť v republice. I v této oblasti máme připraveny nějaké návrhy,“ přiblížil cíl setkání místostarosta David Monsport, který je garantem projektu Zdravé město Kopřivnice a na sídlišti Sever rovněž bydlí. „Přijďte nám říct, jak se Vám žije na Severu a co by se zde mělo změnit,“ vyzval obyvatele sídliště místostarosta.

Akce je součástí projektu Zapojení veřejnosti do rozvoje obce financovaného z Fondů Evropského hospodářského prostoru v rámci Programu Řádná správa věcí veřejných.
Lucie Macháčková, tel: 556 879 439, 733 145 668

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist