https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/seminar-poradi-jak-na-kotlikove-dotace-v-kvetnu-rozdeli-kraj-20-milionu-korun-na-obnovitelne-zdroje-energie
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Královéhradecký kraj: Seminář poradí jak na kotlíkové dotace. V květnu rozdělí kraj 20 milionů korun na obnovitelné zdroje energie

5. dubna 2017 | Královéhradecký kraj
Poslední výzvou na 20 milionů korun na obnovitelné zdroje energie končí první vlna kotlíkových dotací v Královéhradeckém kraji. Výzva bude spuštěna začátkem května 2017 a obyvatelé kraje v ní mohou žádat výhradně o dotace na kotle spalující biomasu nebo na tepelná čerpadla. Maximální výše dotace je 127 500 Kč. Ani tentokrát nehrozí při sběru žádostí fronty, o dotace se bude žádat elektronickou formou. Přijďte se informovat jak na tyto kotlíkové dotace! Poradí seminář, který se uskuteční 12. dubna v sídle krajského úřadu v Hradci Králové.

Královéhradecký kraj pořádá:

Seminář pro žadatele o dotaci v rámci třetí výzvy k předkládání žádostí o dotaci z dotačního programu 17OPK01 Snížení emisí z lokálního vytápění domácností v Královéhradeckém kraji – Kotlíkové dotace (Podpora obnovitelných zdrojů energie)

Datum: 12. dubna 2017 od 17 hodin

Místo: sál Jana Letzela (sál zastupitelstva) N2.906, Krajský úřad Královéhradeckého kraje, Pivovarské náměstí 1245, 500 03 Hradec Králové

Co se dozvíte?

Poradíme žadatelům s podmínkami dotačního programu, podáme informace týkající se zpracování a podání žádosti o dotaci.

Kotlíkové dotace v Královéhradeckém kraji startují 11. ledna 2016, tentokrát bez fronty
„Prostředky ve výši 20 milionů korun, které budeme nyní rozdělovat, mohou být použity výhradně na obnovitelné zdroje energie. Jedná se o poslední přerozdělení peněz z první vlny kotlíkových dotací, kterou tímto uzavřeme a ve které bylo včetně této poslední výzvy k dispozici dohromady 220 milionů korun. Další vlna bude vyhlášena na podzim už za zcela jiných podmínek, které budou upřesněny,“ řekl krajský radní pro regionální rozvoj, evropské granty a dotace Pavel Hečko. Podobu dotačního programu kotlíkových dotací na obnovitelné zdroje schválilo dnes krajské zastupitelstvo.

Dotaci mohou žadatelé získat na výměnu zdrojů vytápění na pevná paliva s ručním přikládáním za:

- kotel na pevná paliva spalující výhradně biomasu,

- tepelné čerpadlo

Maximální výše podpory pak může být 127 500 korun.

Nejdůležitější termín pro všechny zájemce o dotaci bude 2. květen 2017 8:00.

Od této doby bude možné v elektronickém systému DOTIS žádat o přidělení pořadového čísla. K tomuto kroku je nutná registrace v systému, kterou mohou žadatelé provést kdykoliv, nemusí vyčkávat až do květnového termínu. Pokud již žadatel někdy v minulosti o jakoukoliv dotaci skrze tento portál žádal, nová registrace není nutná.

Pracovníci úřadu také poskytují technickou a metodickou podporu pro registrace a přípravu na proces podávání žádostí. Žadatelé se na ně mohou obrátit od zveřejnění této výzvy nejpozději do 24. dubna 2017, a to telefonicky každý pracovní den od 8:00 do 14:00 hodin, případně e-mailem.

Postup podání žádosti:

Dne 2. 5. 2017 od 8:00 bude žadatelům na stránce dotačního portálu zpřístupněn formulář k zadání přihlašovacího jména a hesla uživatele. Následně se zapíší do Pořadníku žadatelů. Kapacita Pořadníku žadatelů je s ohledem na alokaci nastavena na 250 míst.

Každý žadatel, který získá místo v pořadníku, obdrží od systému informaci o úspěšném zápisu a rovněž mu bude v průběhu dne odeslána e-mailová zpráva s dalšími pokyny.

Umístění v Pořadníku žadatelů je hlavním kritériem pro určení pořadí následně podané žádosti. V případě vyčerpání stanovené alokace rozhoduje pořadí zápisu žadatele do Pořadníku žadatelů určené přesným časem.

Dne 3. 5. 2017 od 8:00 bude žadatelům, kteří získali místo v Pořadníku žadatelů, umožněno po přihlášení do systému DOTIS podat elektronickou žádost. Podrobný postup vyplnění žádosti v aplikaci DOTIS bude ke stažení zde: www.kr-kralovehradecky.cz/cz/rozvoj-kraje/evropska-unie-ehp/kotlikove-dotace/dokumenty-85887

Při samotném podání žádosti už pak nemusí žadatelé spěchat, ukončení elektronického příjmu žádostí je 5. 5. 2017 v 12:00 hod. Kritériem pro určení pořadí podané žádosti je výhradně čas zápisu do Pořadníku žadatelů, ne čas odeslání žádosti.

Po vyplnění a odeslání elektronické verze žádosti v aplikaci DOTIS je žadatel povinen ve lhůtě 10 pracovních dnů doručit na krajský úřad žádost i v listinné podobě, včetně požadovaných příloh, a to osobně na podatelnu, nebo zaslat poštou.

Veškeré detailní podmínky a seznam povinných příloh k žádosti naleznou žadatelé ve výzvě, zde: www.kr-kralovehradecky.cz/cz/krajsky-urad/uredni-deska/ostatni/dotacni-program-kralovehradeckeho-kraje-100372
tisknout poslat
 twitter

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaBlíž přírodě

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist