https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/seminar-se-venoval-budoucnosti-zeleznice
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Královéhradecký kraj: Seminář se věnoval budoucnosti železnice

27. května 2021 | Královéhradecký kraj
Zástupci Správy železnic seznámili členy dopravního výboru krajského zastupitelstva se záměry na rozvoj železniční infrastruktury v Královéhradeckém kraji. Jde především o možné úpravy konvenční trati Hradec Králové – Trutnov – Svoboda nad Úpou, včetně spojení na Náchod a Broumov a dále o výstavbu plánované vysokorychlostní trati RS5 z Prahy do Wroclawi.

„Ukazuje se, že výstavba takzvané Vysokovské spojky by byla z ekonomického hlediska rentabilní. Cestování vlakem z Hradce Králové do Náchoda by se po modernizaci tratí mohlo zkrátit až o dvacet minut. Prvořadé je ale vybrat ze šesti možných variant trasy vysokorychlostní trati, která by mohla se záměry na konvenční železnici kolidovat, a také připravit zdvojkolejnění úseku Hradec – Jaroměř, který je kapacitně nevyhovující,“ říká hejtman Martin Červíček, který setkání v sále zastupitelstva zahájil.

Vysokorychlostní vlaky by mohly hranice do Polska překračovat v místech současných přechodů v Královci nebo v Meziměstí, ale ve hře je i zcela nová lokalita.

Vedle již zmíněných patří k významným plánovaným investicím pokračování modernizace trati Týniště nad Orlicí – Častolovice – Solnice, zdvoukolejnění a modernizace tratí Hradec Králové – Pardubice a Velký Osek – Týniště nad Orlicí – Choceň.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist