https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/senator-josef-bazala-kdu-csl-byl-dnes-zvolen-mistopredsedou-dozorci-rady-statniho-zemedelskeho-intervencniho-fondu
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

KDU-ČSL: Senátor Josef Bazala (KDU-ČSL) byl dnes zvolen místopředsedou dozorčí rady Státního zemědělského intervenčního fondu

28. dubna 2021 | KDU-ČSL
Autor: Kateřina Procházková, tel: 730 575 148
Lidovecký senátor Josef Bazala byl zvolen hned v prvním kole. „Důvěra mě moc těší. Doufám, že budu schopen přenášet požadavky Senátu do dozorčí rady SZIF, a věřím, že tam budu horní komoru dobře zastupovat,“ sdělil Bazala.

„Budu se zasazovat o to, aby dotace ze SZIF byly rozdělovány spravedlivě mezi drobné zemědělce, živnostníky a velké zemědělské podniky a aby nedocházelo ke střetu zájmů,“ popsal své představy Bazala. „I malí zemědělci potřebují spravedlivé podmínky pro své podnikání, pro získání dotací a neměli by mít pocit nespravedlnosti,“ dodal.

Státní zemědělský intervenční fond je státní institucí v působnosti Ministerstva zemědělství, která zprostředkovává finanční podporu z EU a národních zdrojů a zajišťuje následnou kontrolu oprávněnosti užívání dotací. Fond ročně spravuje miliardové finance a aktuálně má přibližně 1300 zaměstnanců.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist