https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/senator-patrik-kuncar-vyzyvame-vladu-aby-nezvala-do-tendru-na-dostavbu-dukovan-uchazece-z-ruska-a-ciny
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

KDU-ČSL: Senátor Patrik Kunčar: Vyzýváme vládu, aby nezvala do tendru na dostavbu Dukovan uchazeče z Ruska a Číny

31. března 2021 | KDU-ČSL
Autor: Kateřina Procházková, tel: 730 575 148
Senátorky a senátoři z klubu KDU-ČSL a nezávislí hodlají na dnešním plénu Senátu vyzvat vládu k tomu, aby dbala doporučení bezpečnostních služeb ČR a nepřizvala do tendru na dostavbu jaderné elektrárny Dukovany zástupce z Ruské federace a Číny. Reagují tak na prohlášení ministra Karla Havlíčka z minulého týdne, který oznámil, že chce, aby ve hře bylo i Rusko.

„To je pro nás nepřijatelné a vyzýváme vládu, aby respektovala doporučení svých expertních skupin a aby nezvala do tendru na dostavbu zástupce Ruska a Číny. Znamená to pro naši zemi rizika, na která upozorňují i naše bezpečnostní služby," vysvětluje pozici klubu senátor Patrik Kunčar, který je členem Výboru pro zahraniční věci, obranu a bezpečnost.

Tento výbor si přizval na své včerejší zasedání zástupce všech bezpečnostních služeb. „Ti nám potvrdili, že jejich pozice je neměnná a nadále vidí rizika v tom, aby do tendru byli zahrnuti Rusové a Číňané," dodává Kunčar. Plénum Senátu bude dnes hlasovat o usnesení, které výbor přijal. Podle Kunčara má být jaderná bezpečnost absolutní prioritou země a není možné nedbat doporučení bezpečnostních služeb státu.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist