Kateřina Procházková "> Senátorka Vítková: Podařilo se vyjednat náhradní přímé spojení Jevíčka a Velkých Opatovic s Brnem - Ekolist.cz
https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/senatorka-vitkova-podarilo-se-vyjednat-nahradni-prime-spojeni-jevicka-a-velkych-opatovic-s-brnem
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

KDU-ČSL: Senátorka Vítková: Podařilo se vyjednat náhradní přímé spojení Jevíčka a Velkých Opatovic s Brnem

18. ledna 2022 | KDU-ČSL
Autor: Kateřina Procházková, tel: 730 575 148
V pondělí 17. ledna 2022 proběhlo jednání o dopravní obslužnosti regionu Boskovicka a Velkých Opatovic, které svolali představitelé Jihomoravského kraje. Tématem jednání bylo lednové ukončení spoje Moravská Třebová – Brno, který byl pro cestující z Opatovicka a Boskovicka jediným přímým spojem bez přesedání do krajského města. Spoj byl hojně využíván studenty, pracujícími v Brně a také senior. Jednání svolala lidovecká senátorka Jaromíra Vítková.

Soukromý dopravce provoz linky zrušil, mimo jiné z důvodu nedostatku řidičů. Na základě apelů od občanů a zástupců samospráv senátorka Jaromíra Vítková vyvolala on-line setkání se zástupci Jihomoravského kraje, Pardubického kraje, KORDIS JMK, MD ČR, ŘSD ČR a dopravci, aby hledali řešení nepříznivé situace. Na návrhy této on-line diskuze navázal KORDIS JMK a představil návrh řešení do doby ukončení vlakové výluky.

Od 1. března 2022 budou moci obyvatelé obcí v dané oblasti využít tři ranní spoje a tři odpolední zpáteční spoje. Vzniknou propojením tří existujících linek a přidáním dalších odjezdů linky 234 mezi Blanskem a Boskovicemi, aby byly minimalizovány vícenáklady se zavedením těchto spojů. V Brně bude linka ukončena v Králově Poli u nádraží, kde je přestup do všech důležitých směrů v Brně.

„Řešení je v době výluky na trati zlepšením pro cestující, nebudou muset přesedat a autobus je zaveze až do Králova Pole v Brně. Je nutné upozornit, že v Boskovicích nebude moci autobus zajíždět k nemocnici. Důležité je, že představitelé Jihomoravského kraje již nyní připravují jízdní řády pro období po ukončení výluky železniční dopravy a jednají s dopravci. Zazněl příslib dalšího společného jednání během února,“ zakončila senátorka Vítková.

„Náhradní řešení linky Velké Opatovice-Boskovice-Blansko-Brno vítáme, je však důležité připravovat návrhy na období po zrušení výluky. Samosprávy Velkoopatovicka jsou připraveny k jednání s Jihomoravským krajem i KORDIS JMK. Tato přímá komunikace mezi námi jistě přinese pozitivní výsledek,“ sdělila starostka Velkých Opatovic Kateřina Gerbrichová.
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist