https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/senatorka-vitkova-verejne-slyseni-k-petici-voda-je-zivot
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

KDU-ČSL: Senátorka Vítková: Veřejné slyšení k petici Voda je život

12. ledna 2021 | KDU-ČSL
Autor: Kateřina Procházková, tel: 730 575 148
V Senátu se konalo 11. ledna za přísných hygienických podmínek veřejné slyšení k petici Voda je život pod Výborem pro vzdělávání, vědu, kulturu, lidská práva a petice. Sešli se zástupci ministerstva zemědělství, ministerstva životního prostředí, dotčených institucí a odborníci z vodohospodářských společností. Petice zdůrazňuje, že voda je surovina zásadní pro život. Petenti žádají, aby voda, vodárenská infrastruktura, hospodaření s vodou a peníze, které za vodu platíme, byly pod správou a kontrolou státu nebo měst, jako veřejná služba, ne zdroj zisků z podnikání, či dobývání renty. Zpravodajkou petice je senátorka Jaromíra Vítková.

„Petice byla v Senátu přijata 24. června 2020 a od té doby jsem prostudovala řadu materiálů, setkala jsem se se zástupcem petentů a vzhledem k tomu, že je to důležitá problematika, navrhla jsem uspořádat v Senátu veřejné slyšení v rámci přísných hygienických opatření, protože jiné setkávání, jako kulaté stoly a semináře, není umožněno. I když petenti nedorazili, jednání bylo velmi užitečné, jak se účastníci shodli. Ze strany senátorů zazněl příslib, že se budou této oblasti věnovat i nadále,“ sdělila senátorka Vítková.
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist