https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/senatorka-vitkova-zajem-o-financni-podporu-na-cistirny-odpadnich-vod-je-velky
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

KDU-ČSL: Senátorka Vítková: Zájem o finanční podporu na čistírny odpadních vod je velký

30. července 2020 | KDU-ČSL
Autor: Kateřina Procházková, tel: 730 575 148
Senátorka Jaromíra Vítková se zabývá problematikou nakládání s odpadními vodami a budováním či intenzifikací čistíren odpadních vod. V minulých letech uspořádala několik seminářů pro starosty obcí v tomto směru. „Využila jsem návštěvy ministra životního prostředí Richarda Brabce v regionu Moravský kras, abych domluvila seminář pro obce mého obvodu Blansko k této problematice. Zájem o finanční podporu na čistírny odpadních vod ze strany starostů měst a obcí je velký,“ řekla Vítková, podle které mají malé obce často problém s velkou mírou spoluúčasti, což je u řady obcí nereálné v rámci jejich malých rozpočtů. Aktuální a budoucí možnosti pro obce představí zástupci na semináři přímo v Boskovicích.

Seminář pořádá senátorka společně se starostou města Boskovice Jaroslavem Dohnálkem. Na seminář přislíbil účast nejen ministr životního prostředí, ale také ředitel SFŽP Petr Valdman a zástupce za Ministerstvo zemědělství ze sekce vodního hospodářství. Dále jsou přizváni zástupci z Jihomoravského kraje a odborů životního prostředí ORP. Semináře se uskuteční 19. srpna v Boskovicích.

Senátorka Vítková upozorňovala na problematický stav v Senátu v červnu na plénu během projednávání Zprávy o životním prostředí za rok 2018: „Ve zprávě se uvádí, že se nedaří plnit cíl ze Státní politiky životního prostředí ČR 2012-2020 – dokončit výstavbu a rekonstrukci chybějících ČOV v obcích nad 2000 ekvivalentních osob. Podíl obyvatel připojených na kanalizační síť se skoro nezměnil. Tuto situaci sleduji již několik let a starostové malých obcí to rozhodně nemají jednoduché. Proto organizuji tento seminář“, uvedla Vítková.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist