https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/senatorsky-klub-kdu-csl-a-nezavisli-je-proti-zavedeni-kvot-na-ceske-potraviny
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

KDU-ČSL: Senátorský klub KDU-ČSL a nezávislí je proti zavedení kvót na české potraviny

17. března 2021 | KDU-ČSL
Autor: Kateřina Procházková, tel: 730 575 148
Senátoři za KDU-ČSL se shodují s odborníky na tom, že pokud by zákon o potravinách začal platit i s kvótami, tak by to vedlo ke zdražení ceny českých potravin a k výpadkům surovin na trhu.

„Zavedení kvót je protiprávní a jde proti zdravému rozumu. Jde to ale také proti směrnicím EU a tak, jak to ve Sněmovně přijali, je to i nevymahatelné,“ vysvětluje pozici klubu senátor Petr Šilar. „Proto předkládáme pozměňovací návrh, který tyto kvóty odstraní. V Senátu pro to máme, myslím, dostatečnou podporu,“ dodává Šilar.

Zároveň také upřesňuje, že samotný návrh zákona je v mnoha ohledech potřebný a důležitý. Podle něj je zásadní zastavit současnou dvojí kvalitu potravin. „Není přeci možné, aby se na našem trhu objevovaly potraviny se stejnou značkou jako jinde, ale s jinou kvalitou,“ pozastavuje se nad dlouhodobým stavem na našem trhu Šilar.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist