https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/sever-je-certifikovanym-ekocentrem
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

SEVER Horní Maršov: SEVER je certifikovaným ekocentrem

27. dubna 2016 | SEVER Horní Maršov
Autor: Anna Čtvrtníková, tel: 603 463 502
SEVER splňuje všechny předpoklady pro poskytování kvalitních služeb v oblasti environmentální výchovy. Dokladem je certifikát, který SEVER získal po hloubkovém auditu ze strany poskytovatele této značky - Sítě středisek ekologické výchovy Pavučina. Certifikát zaručuje, že SEVER nabízí hodnotné programy pro děti i dospělé, které vedou vzdělaní a zkušení lektoři.

Certifikace ekocenter je nový nástroj, jak na rozšiřujícím se trhu těchto služeb najít opravdu fungující, kvalitní vzdělávání v oblasti ekologické výchovy. Klienti, kteří vsadí na certifikované ekocentrum, si tak mohou být jisti, že dostávají přesně to, za co si zaplatí: prověřené vzdělávací programy vedené proškolenými lektory, v ekologicky odpovědném prostředí.

Jakých oblastí se certifikace dotýkala, nám popsal Jaromír Kvasnička ze Střediska SEVER, který podklady k certifikaci připravoval a účastnil se certifikačního procesu na místě:
„Certifikace hodnotila celkově čtyři oblasti, které se vztahují k organizaci a provádění ekologického vzdělávání. První z nich byla oblast Řízení – jak moc se organizace drží své základní vize, jak dokáže v rámci této vize plánovat své aktivity, a jak o nich umí informovat veřejnost. Druhá se věnovala profesnímu a odbornému růstu Programových pracovníků. Třetí oblast zkoumala Metodiku samotných programů - jaký přínos mají pro svou cílovou skupinu, jak zajišťuje psychické a fyzické bezpečí účastníků nebo jak vyhodnocuje úspěšnost svých programů. Poslední oblastí byl Ekologický provoz, neboli jak dobře dokáže poskytovatel zmírňovat dopady své činnosti na životní prostředí.“

Síť středisek ekologické výchovy Pavučina vytvořil pro účely informování veřejnosti o certifikovaných excentrech i speciální web http://www.certifikace-sev.cz/. Najdete na něm všechny potřebné informace i kontakty na prověřená ekocentra.
Anna Čtvrtníková, tel: 603 463 502 tisknout poslat
 twitter

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaBlíž přírodě

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist