https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/seznamte-se-na-vystave-s-atlasem-zivotniho-prostredi-libereckeho-kraje
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Liberecký kraj: Seznamte se na výstavě s Atlasem životního prostředí Libereckého kraje

3. února 2017 | Liberecký kraj
Autor: Blanka Daníčková, tel: 485 226 302, 732 765 215
Zajímavosti i rozmanitosti životního prostředí v našem kraji shrnuje nový Atlas životního prostředí v Libereckém kraji, který nedávno vyšel. Nyní se s ním mohou zájemci seznámit podrobněji na výstavě v prostorách vestibulu Krajského úřadu Libereckého kraje. Začíná v pondělí 6. února a potrvá do 28. února 2017. Záštitu nad výstavou převzal radní pro životní prostředí, zemědělství a rozvoj venkova, Jiří Löffelmann.

Na velkoplošných panelech bude možné zhlédnout nejen vybrané mapy z publikace, ale také další mapy z oblasti životního prostředí. Těšit se rovněž můžete na Oživlý svět geologie - prezentaci nejnovějších poznatků z vědeckých výzkumů České geologické služby populárně naučnými metodami. Součástí bude doprovodná výstava Kouzlo starých map, zapůjčená Fakultou stavební ČVUT v Praze.

Vernisáž výstavy se koná ve vestibulu Krajského úřadu Libereckého kraje ve středu 8. února 2017 od 10 hodin a pořadatelé ji spojí s distribucí atlasu školám v Libereckém kraji. Výstava potrvá od 6. do 28. února a k vidění je ve všední dny od 8 do 17 hodin, v pondělí a středu do 18 hodin.

Hlavním tematickým zaměřením atlasu je životní prostředí. Nevyhýbá se ale ani dalším souvisejícím oblastem. Zabývá se i využitím map pro volný čas. Je určen pro laické uživatele jak z řad veřejnosti, tak i pro žáky a studenty základních a středních škol.

Atlas má také svou aplikaci pro chytré telefony. Ta obohatí váš atlas o prostor, pohyb a zvuky s využitím technologie rozšířené reality (augmented reality). Prohlédnete si některé hrady, zámky a rozhledny v kraji, nebo se pokocháte majestátným pohybem zubra nebo zavytím vlka, který se nám vrátil do kraje. Aplikace je zatím dostupná pouze pro operační systém Android. Je ke stažení na Google Play pod jménem Atlas Libereckého kraje.
Blanka Daníčková, tel: 485 226 302, 732 765 215 tisknout poslat
 twitter
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaSetkání s přírodou

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist