https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/situace-na-zeleznici-je-mimoradne-vazna.resit-by-ji-mel-novy-ministr-na-plny-uvazek
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

ODS: Situace na železnici je mimořádně vážná. Řešit by ji měl nový ministr na plný úvazek

14. srpna 2020 | ODS
​​​​​​​Po sérii dopravních nehod označuje ODS situaci na železnicích za mimořádně vážnou. Na plénu Poslanecké sněmovny budou občanští demokraté žádat ministra dopravy Havlíčka o aktuální informace o železniční bezpečnosti. Poslanec Jan Bauer současně upozornil, že v legislativním procesu je novela zákona o dráhách, která transponuje mimo jiné evropskou směrnici o bezpečnosti. Jako její zpravodaj bude iniciovat mimořádné jednání sněmovního hospodářského výboru pouze o tomto bodu za účasti zástupců Ministerstva dopravy, Drážního úřadu i Českých drah.

„Premiér Babiš a ministr Havlíček prý skoro nespí, tady se ale zatím ještě neprobudili. Situace na české železnici je mimořádně vážná a vláda ji nesmí déle přehlížet. Od ministra budu chtít slyšet, jaká bezprostřední i dlouhodobější opatření ke zvýšení bezpečnosti ministerstvo chystá. A je namístě ptát se, kolik dopravních nehod se ještě musí stát, než premiér Babiš jmenuje ministra dopravy na plný úvazek, který bude schopný zakročit,“ uvedl poslanec ODS a člen sněmovního hospodářského výboru Jan Bauer.

„Nehod na českých železnicích bylo v uplynulých týdnech opravdu mnoho, proto je nejvyšší čas tuto závažnou situaci vyřešit. Lidé musí co nejdříve získat zpět ztracenou důvěru v bezpečnost tohoto způsobu dopravy. V opačném případě budou upřednostňovat dopravu vlastním automobilem, čímž dojde k obrovskému zatížení silnic a zhoršení už tak špatné dopravní situace. Ministr dopravy svoji práci nezvládá, po sedmi letech vlády hnutí ANO je tento resort v katastrofálním stavu. Post ministra by měl obsadit někdo, kdo se bude dopravě v ČR věnovat na plný úvazek,“ sdělil poslanec ODS a člen sněmovního podvýboru pro dopravu Stanislav Blaha.
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist