https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/sjezd-strany-zelenych-o-vikendu-zvoli-vedeni-a-projedna-dalsi-strategii
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Strana zelených: Sjezd Strany zelených o víkendu zvolí vedení a projedná další strategii

27. ledna 2022 | Strana zelených
Zelené čeká v sobotu a neděli volba spolupředsednické dvojice, předsednictva a dalších stranických orgánů. Na programu sjezdu, který se koná online formou, bude také projednání návrhů týkajících se aktuální situace, zejména v energetice. Strana bude také diskutovat o další politické strategii.

Spolupředsednická dvojice Magdalena Davis a Michal Berg bude své funkce obhajovat. „V tuto chvíli nemáme nahlášeny žádné protikandidatury,“ uvedl Petr Kučera, člen předsednictva Zelených, zodpovědný za komunikaci s médii. „O pozice v předsednictvu se v tuto chvíli uchází 8 dalších lidí. Za určitých podmínek je možné podat kandidaturu i na sjezdu,“ doplnil Kučera. Do předsednictva v tuto chvíli kandidují Anna Junková, Jitka Nesrstová, Irena Šefrnová, Vít Masare, Adam Pavlík, Jiří Pilip, Matěj Pomahač a Jakub Varvařovský.

Delegáti a delegátky budou diskutovat o vyhodnocení voleb do sněmovny a další politické strategii, včetně senátních a komunálních voleb. „Ve volbách do Senátu bude naší prioritou znovuzvolení senátorů Petra Orla a Ladislava Kose, kterým končí mandát. Vyjednáváme s dalšími stranami o podpoře v dalších senátních obvodech,“ uvedl Petr Kučera.

V komunálních volbách na podzim letošního roku budou Zelení obhajovat 224 mandátů zastupitelek a zastupitelů ve 113 městech a obcích. „V tuto chvíli máme ve vedení měst, obcí a městských částí 8 starostek a starostů a dalších 10 místostarostů a místostarostek. Naším cílem bude tato čísla zvýšit, a také zajistit návrat zelených zástupců do zastupitelstva v Praze a Brně, kde nyní chybí,“ uvedl Petr Kučera. „Na komunální úrovni mají lidé nejbližší zkušenost s prací našich lidí a jsou to pro nás dlouhodobě nejúspěšnější volby,“ dodal.

Program sjezdu předpokládá také projednání návrhů Zelených týkajících se mj. energetické krize a nárůstu cen energií, stejně jako situace na ukrajinských hranicích.

Sjezd bude možné sledovat online na webu www.zeleni.cz/sjezd2022, kde je připraven i očekávaný program.
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist