https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/skauti-maji-se-svou-siti-odberatelu-elektriny-a-plynu-uspech-v-lete-prekrocili-hranici-10-tisic-odbernych-mist
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Skautská energie: Skauti mají se svou sítí odběratelů elektřiny a plynu úspěch, v létě překročili hranici 10 tisíc odběrných míst

14. září 2018 | Skautská energie
Autor: Barbora Trojak, tel: 731 403 647
Měsíčně až 500 nových uživatelů a dohromady již 10 000 odběrných míst má Skautská energie, společný systém pro odběr elektřiny a plynu, do kterého se mohou přihlásit skauti a skautky, jejich rodiny i známí. Skauti nedávno vysoutěžili nové dodavatele a ceny energií budou fixovat na dva roky. Vzhledem k dynamickým pohybům na trhu tak mohou členové sítě očekávat úspory.

Skautská energie je projekt Junáka – českého skauta postavený na silné pozici velké šedesátitisícové organizace ve vyjednávání s dodavateli. Ceny energií se soutěží na delší dobu a jsou garantovány i pro nově příchozí členy sítě. Do skautské činnosti jednotlivých oddílů projekt nijak nezasahuje, významně ji ale podporuje. Dodavatelé energií totiž za každou odebranou megawatthodinu posílají Junáku – českému skautu 25 Kč na podporu skautingu.

„V současnosti členové sítě Skautské energie dohromady odebírají už přes 100 GWh za rok a denně se nám hlásí desítky nových zájemců. Využíváme síly skautského společenství, rodinám i firmám přinášíme úsporu a k tomu pomáháme zajistit naší organizaci další zdroj financování a stabilizovat tak fungování skautingu do budoucna. Považuji to za skvělou kombinaci,” vysvětluje koordinátor služby Tomáš Slavík.

Dosud skauti vybírali dodavatele s nejvýhodnějšími podmínkami pro všechny současné i budoucí členy sítě každý rok. Nově vysoutěžili v trojkolovém řízení zvlášť dodavatele elektřiny (pro roky 2019-2020 jde o společnost YelloEnergy) a zvlášť dodavatele plynu (společnost Armex Energy), a to na období dvou let. Veškeré starosti se změnou dodavatele vyřizuje za členy sítě zdarma společnost Terra Group Investment, a.s.

„Naše síť je postavena na osobním doporučení, zájemce z neskautských řad tedy musí znát někoho, kdo je aktivním či bývalým členem skautu, a na webu www.skautskaenergie.cz požádat o pozvánku,” popisuje princip budování sítě Slavík.

Dětí a mladých lidí ve skautských oddílech již mnoho let vytrvale přibývá. Skauting má výborné jméno ve společnosti, zájem o něj roste, v mnoha místech ale naráží na naplněné kapacity skautských kluboven. Finanční prostředky plynoucí ze Skautské energie podporují právě další rozvoj a růst skautingu.

Informace najdou zájemci na www.skautskaenergie.cz.


Skautská energie

Projekt Skautské energie vznikl před čtyřmi lety s cílem uspořit skautským oddílům náklady na spotřebu energií v klubovnách a základnách. Nyní mohou skautskou službu pro výhodné ceny elektřiny a plynu využívat skauti a skautky a jejich rodiče, příbuzní, kamarádi i známí. Je k dispozici pro domácnosti i organizace nebo firmy – součástí odběratelské sítě je například i Radniční pivovar v Jihlavě.
Kromě výhodných cen přináší i férové obchodní podmínky – ve výběrovém řízení uspějí pouze spolehliví dodavatelé, kteří nabízí smlouvy bez záludností. Jedním z pravidel například je, že první upomínka za nezaplacení energií nesmí být zpoplatněná.

Junák – český skaut je největší výchovnou organizací pro děti a mládež v Česku. Za posledních 12 let se počet skautek a skautů v zemi zvýšil ze 40 tisíc na více než 60 tisíc. Skauting vede k formování charakteru, přináší mladým lidem dobrodružství a partu kamarádů. Je největším hnutím mladých na světě – hlásí se k němu 60 milionů dětí, mladých lidí a dospělých dobrovolníků ve 216 zemích světa. Více na www.skaut.cz.
Barbora Trojak, tel: 731 403 647 tisknout poslat
 twitter
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Blíž přírodě

 


Pražská EVVOluce
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist