https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/skoda-auto-vysadila-v-krnap-uz-pres-100-000-sazenic-stromku
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Správa KRNAP a Škoda Auto Vrchlabí: Škoda Auto vysadila v KRNAP už přes 100 000 sazenic stromků

10. června 2016 | Správa KRNAP a Škoda Auto Vrchlabí
Autor: Radek Drahný, tel: 737 209 900
Již řadu let spolupracuje společnost Škoda Auto, a. s., se Správou Krkonošského národního parku na projektu Za každé prodané auto v ČR jeden zasazený strom. Díky této aktivitě jsme mohli v národním parku vysadit už více než 100 000 stromků, díky nimž se postupně mění druhová skladba lesů, a ty se tak stávají stabilnějšími. Jen letos bude vysazeno 12 000 sazenic. Část z nich dnes osobně zasadili ředitel Správy KRNAP Jan Hřebačka s ředitelem vrchlabské pobočky Škoda Auto Ivanem Slimákem.

„Sazenice získané díky projektu Za každé prodané auto v ČR jeden zasazený strom použijeme ke zlepšení druhové skladby lesních porostů v Krkonošském národním parku,“ uvedl Jan Hřebačka, ředitel Správy KRNAP. „Jedle a listnaté dřeviny, které plánujeme v rámci projektu letos vysadit, jsou pro les jednoznačně přínosem. Zvyšují jeho stabilitu, vytvářejí příznivější mikroklima a zvyšují jeho odolnost vůči škůdcům lesa,“ upřesnil Hřebačka.

V letošním roce se do sázení osobně zapojil i ředitel vrchlabské pobočky Škoda Auto Ivan Slimák. „Náš závod leží na samé hraně Krkonošského národního parku, navíc patříme společně se Správou KRNAP k největším zaměstnavatelům v regionu, naše spolupráce je tak naprosto logická a upřímně doufám, že bude zdárně pokračovat i v dalších letech,“ říká Ivan Slimák.

Od roku 2007 společnost Škoda Auto za každý svůj prodaný vůz v České republice vysazuje jeden strom. Prostřednictvím projektu Za každé prodané auto v ČR jeden zasazený strom, jehož cílem je podpořit nekomerční výsadbu, především v místech ohrožených vodní či větrnou erozí, sesuvem půdy či škůdci, bylo od jeho začátku do konce roku 2015 vysazeno přes 500 000 stromů ve více než 50 lokalitách. S Krkonošským národním parkem spolupracuje Škoda Auto od samého začátku projektu. První stromky od Škodovky vysadili lesníci v KRNAP na jaře 2008, za osm let spolupráce tak bylo v Krkonoších společně vysazeno 104 890 stromečků.

V letošním roce se do výsadby prvně zapojí také zaměstnanci vrchlabského závodu Škoda Auto, kteří si tak na den vyzkouší práci lesníků. V roce 2015 se takovým způsobem zapojili učni středního odborného učiliště Škoda, kteří vysadili půlmiliontý stromek Škoda v závodě Mladá Boleslav. Ruku k dílu přiložili také Škoda Trainees, když pomohli při obnově zámecké aleje v Mnichově Hradišti.

Společnost Škoda Auto si zvolila výsadbu stromků za velké podpory svých zaměstnanců jako symbol firemní orientace na společensko-ekologické hodnoty. Bližší informace o projektu, díky němuž budou v Krkonoších vysazeny „sponzorské“ sazenice, najdete na: http://www.skoda-auto.cz/o-spolecnosti/grantove-programy/grant-program-skoda-stromky

Další informace o aktuálním dění na území Krkonošského národního parku i v jeho okolí najdete na facebookovém profilu http://www.facebook.com/spravakrnap

Bližší informace:
Mgr. Radek Drahný, MBA, tiskový mluvčí, vedoucí oddělení styku s veřejností Správy KRNAP, tel.: 737 209 900, e-mail: rdrahny@krnap.cz, www.krnap.cz
Mgr. Hana Veselá, PR závodu Škoda Auto Vrchlabí, tel.: 604 117 014, e-mail: Hana.vesela@skoda-auto.cz
Radek Drahný, tel: 737 209 900 tisknout poslat
 twitter

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaBlíž přírodě

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist