Daniel Mareš "> Skupina CREDITAS má za rok 2022 čistý zisk přes 5 miliard korun, rostla hlavně ve finančních službách a energetice - Ekolist.cz
https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/skupina-creditas-ma-za-rok-2022-cisty-zisk-pres-5-miliard-korun-rostla-hlavne-ve-financnich-sluzbach-a-energetice
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Skupina CREDITAS: Skupina CREDITAS má za rok 2022 čistý zisk přes 5 miliard korun, rostla hlavně ve finančních službách a energetice

5. května 2023 | Skupina CREDITAS
Autor: Daniel Mareš, tel: 607154021
Investiční skupina CREDITAS vlastněná finančníkem Pavlem Hubáčkem si za rok 2022 připsala rekordní hospodářský výsledek 5,1 miliard korun. CREDITAS se dařilo ve všech oborech, v nichž působí. Největší podíl na zisku má energetická divize UCED a Banka CREDITAS.

„Loňský rok byl mimořádně úspěšný. Podařilo se nám realizovat několik velkých akvizic. K Bance CREDITAS jsme přidali Max banku. Významně roste energetická divize UCED, která vloni koupila jednu z největších tepláren na biomasu v Česku EC Biowatt v Kutné Hoře a špičkovací elektrárnu v Prostějově,“ hodnotí uplynulý rok CEO skupiny CREDITAS Jiří Hrouda.

CREDITAS vloni významně posílila svou pozici na bankovním trhu. Banka CREDITAS měla zisk 1,6 miliardy korun a v říjnu koupila Expobank CZ, kterou rebrandovala na Max banku. Ta během dvou měsíců zdvojnásobila počet klientů. Aktuálně jich mají obě banky přes 220 tisíc a jejich bilanční suma je téměř 140 miliard korun.

Nejvíc se skupině dařilo v energetice. Energetická divize UCED, která patří mezi největší distributory elektřiny v Česku a je významným poskytovatelem služeb výkonové rovnováhy, dosáhla zisku přes 2 miliardy korun. „Naším cílem je být lídrem decentrální energetiky v Česku. Do roku 2030 plánujeme provozovat agregační blok s výkonem 1000 MW, což si vyžádá investici kolem 20 miliard korun,“ říká Jiří Hrouda.

CREDITAS dál rozšiřuje i své portfolio realit. CREDITAS Real Estate (dříve V Invest) hodlá v následujících deseti letech investovat 27 miliard korun do stavby pěti a půl tisíce bytů především v Praze, Plzni a Brně. Tisícovka z nich bude určena na nájemní bydlení. První stovka bytových jednotek v nájemním projektu LOOX v Praze je už v nabídce. Skupina sází i na průmyslové nemovitosti. Pod svůj nemovitostní fond získala vloni například dva skladové a logistické areály v Pardubicích. Ty mimo jiné posílily rekordní růst fondu, který za uplynulých dvanáct měsíců dosáhl ročního zhodnocení téměř 12 %.

Do skupiny CREDITAS patří mimo jiné i Grandhotel Pupp v Karlových Varech nebo startup, Lifeliqe, který se zabývá vzděláváním a rekvalifikacemi ve virtuální realitě. Strategickou prioritou skupiny do budoucna zůstávají finanční služby, energetika a rozvoj CREDITAS Real Estate.
Daniel Mareš, tel: 607154021
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist