https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/skupina-dobrovolniku-prijela-revitalizovat-prameny-do-vitic
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

INEX - Sdružení dobrovolných aktivit: Skupina dobrovolníků přijela revitalizovat prameny do Vitic

26. června 2019 | INEX - Sdružení dobrovolných aktivit
Autor: Jan Kulhánek, vedoucí workcampu , tel: +420 722 117 461
Vesnice Vitice bude hostit ve dnech 1.7. – 14.7.2019 skupinu mezinárodních dobrovolníků, kteří svou prací přijedou zrenovovat a revitalizovat místní prameny pitné vody. Deset dobrovolníků z celého světa bude pomáhat v rámci projektu INEX-SDA v kooperaci s obcí Vitice.

Zastupitelstvo Vitic hodlá obnovit prameny pitné vody, které vlivem času zarostly, a dosud nebylo zdrojů na jejich oživení. Projekt se uskuteční s pomocí deseti dobrovolníků z celého světa v rámci tzv. workcampu. Pro Vitice bude organizování mezinárodního workcampu premiérou.

Dobrovolníky čeká ve Viticích především fyzická práce na přírodních pramenech v okolí vsi, při čistění koryt, úpravy přírody v okolí ale také menších architektských úprav pro přizpůsobení pramenů veřejnosti. Během dvou týdnů konání nebude pouze jen práce. Ve spolupráci se starostou Vitic Luďkem Urbancem a místní komunitou bude pro dobrovolníky i obyvatele vsi řada možností, jak poznat kulturu republiky její občany, dobrovolníky a kultury jejich států. Dobrovolníci se tak mohou těšit i na škálu volnočasových aktivit zajištěných ve spolupráci s obcí. Naplánovaný je i výlet do Prahy a menší výlet do Kolína.

Nezisková organizace INEX-SDA se mezinárodním dobrovolnictvím a mezikulturním vzděláváním zabývá již od roku 1991. INEX-SDA přijímá zahraniční dobrovolníky na workcampy (dobrovolnické projekty), které organizuje ve spolupráci s místními partnery v České republice, a zároveň vysílá české dobrovolníky na obdobné projekty v zahraničí. Do České republiky každoročně přijíždí přibližně tři sta mezinárodních dobrovolníků, kteří se věnují ekologickým projektům, pomoci místním komunitám nebo obnově kulturně-historických památek. Do zahraničí pak během sezony vyjíždí průměrně pět set českých dobrovolníků.
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist