Lucie Bradáčová "> Skupina dobrovolníků z celého světa založí ve Středočeském kraji permakulturní sad - Ekolist.cz
https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/skupina-dobrovolniku-z-celeho-sveta-zalozi-ve-stredoceskem-kraji-permakulturni-sad
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

INEX - Sdružení dobrovolných aktivit: Skupina dobrovolníků z celého světa založí ve Středočeském kraji permakulturní sad

10. srpna 2023 | INEX - Sdružení dobrovolných aktivit
Autor: Lucie Bradáčová, tel: +420 724 380 339
Újezdec (10.8.): Skupina zahraničních i českých dobrovolníků se toto léto sejde ve středočeském Újezdci, aby v rámci workcampu, který proběhne 13. - 26.8. a je pořádaný INEXem a Spolkem pro rozvoj 3K, položila základy permakulturního sadu.


Cílem dvoutýdenního workcampu bude primárně připravit půdu k podzimnímu vysazení permakulturního sadu, vedle toho budou dobrovolníci například stavět budky pro ptáky a čistit přírodu středočeského Újezdce a přilehlých obcí.

„Myslím, že jako tým nás už od začátku všechny pojil zájem o dobrovolnictví, přírodu a multikulturní prostředí. Právě díky multikulturnímu prostředí a vlastně i díky znalostem manželů Rázkových můžeme i hodně poznat, což je pro nás příjemné obohacení,“
říká vedoucí Lucie. Jejich úkolem během akce bude nejen péče o práci na výsadbě sadu, ale i péče o volnočasové aktivity celého týmu.

Dobrovolnický workcamp je celosvětový fenomén s historií sahající až k dobrovolnickým reparacím po první světové válce. Od té doby se koncept rozrostl o množství projektů, a tak si mohou dobrovolníci vybírat ze zemí po celém světě a projektů společenského, kulturního, památkového a ekologického dobrovolnictví.

Cílem Spolku 3K je podpora vzdělání a vztahu k práci, podporovat multikulturní i lokální vztahy a rozvíjení permakultury a cirkulárních vztahů. Mimo jiné pořádají každý rok letní francouzský tábor Francomanie.

Nezisková organizace INEX - Sdružení dobrovolných aktivit (INEX) se mezinárodním dobrovolnictvím a mezikulturním vzděláváním zabývá od svého vzniku v roce 1991. Ve spolupráci s místními partnery je na letošní sezónu naplánováno 35 workcampů (krátkodobé mezinárodní dobrovolnické projekty) po celém území České republiky. Zastoupeny jsou projekty z oblasti ekologie, pomoci místním komunitám nebo obnovy kulturně-historických památek. Na workcampy do Česka každoročně přijíždí přibližně 300 zahraničních dobrovolníků z celého světa. INEX zároveň vysílá české dobrovolníky na obdobné projekty do zahraničí.


ilustrační fotografie:

https://www.inexsda.cz/media/fotogalerie-2022/
Lucie Bradáčová, tel: 420 724 380 339

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist