Holcim Česko "> Skupina Holcim se podílí na globálním vědeckém výzkumu SBTN - Ekolist.cz
https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/skupina-holcim-se-podili-na-globalnim-vedeckem-vyzkumu-sbtn
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Holcim Česko: Skupina Holcim se podílí na globálním vědeckém výzkumu SBTN

21. června 2023 | Holcim Česko
Autor: Holcim Česko, tel: 722740753
Výzkum SBTN poskytne všem společnostem první vědecky podložené cíle a standardy efektivního hospodaření a snížení dopadu na životní prostředí, počínaje využitím sladké vody a půdy. Skupina Holcim svým zapojením posiluje ambiciózní závazky na ochranu přírody a v oblasti snižování spotřeby sladké vody v souladu s Pařížskou dohodou i vědeckým cílem 1,5 °C, schváleným Science Based Targets initiative (SBTi).

„V Holcimu striktně uplatňujeme vědecky podložený přístup k přírodě. Vzhledem k naší strategii nás těší, že jsme byli vybráni mezi první skupinu společností, které se podílí na sladkovodním a půdním výzkumu. Vědecký výzkum je klíčem k dosažení skutečného a měřitelného dopadu průmyslu na zachování a obnovu biologické rozmanitosti sladkovodních ekosystémů,“ říká Magali Anderson, ředitelka pro udržitelnost a inovace v Holcimu.

„Všechny společnosti mohou pochopením a řešením svého dopadu na životní prostředí zmírnit narušování dodavatelských řetězců, dosáhnout souladu s právními předpisy a navýšit svůj kapitál. Jsem ráda, že se vybrané společnosti včetně Holcimu chopily příležitosti a začaly posuzovat svůj dopad na omezené zdroje Země,“ pochvaluje si výkonná ředitelka SBTN Erin Billmanová.

Vědecký výzkum probíhá v souladu s globálními cíli v oblasti klimatu, přírody a rozvoje, včetně globálního rámce pro biologickou rozmanitost, Pařížské dohody a cílů udržitelného rozvoje OSN.

Holcim Česko
Holcim Česko je součástí mezinárodní skupiny Holcim, světové jedničky v inovativních a udržitelných stavebních řešeních. 60 000 zaměstnanců se podílí na vytváření lepší budoucnosti pro společnost a planetu, a to především díky úsilí dekarbonizovat stavebnictví a zlepšit životní úroveň pro všechny.

Holcim staví zelenější města, chytřejší infrastrukturu a zlepšuje životní prostředí po celém světě. Široká nabídka nízkouhlíkových a cirkulárních řešení, např. ECOPlanet – zelený cement, umožnuje zákazníkům společnosti Holcim stavět lépe s menšími náklady. Holcim se díky své dlouhodobé strategii stane společností s nulovou produkcí CO2.

Holcim Česko patří již více než 120 let mezi renomované výrobce stavebních materiálů vyráběných v Čížkovicích. Podporujeme rozvoj regionu sponzoringem ekologických, sociálních a vzdělávacích programů. Stavíme svět, který respektuje přírodu a přispívá k prosperitě obyvatel naší planety. Tvoříme lepší budoucnost pro společnost a planetu.

Kontakt pro média:
Jarmila Vindušková
Email: jarmila.vinduskova@holcim.com
Mobil: +420 607 022 082
Holcim Česko, tel: 722740753
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist