https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/skupina-solidsun-je-pripravena-reagovat-na-letni-odstavku-dotacniho-programu-nova-zelena-usporam
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Skupina SolidSun: Skupina SolidSun je připravena reagovat na letní odstávku dotačního programu Nová zelená úsporám

21. června 2023 | Skupina SolidSun
Nová zelená úsporám přechází na nový zdroj financování, což vyžaduje patřičné úpravy a provedení technicko-provozní odstávky. Příjem žádostí o dotaci v současné výzvě programu bude ukončen k 30. červnu a v té navazující pak bude spuštěn opět v září. V období letní odstávky (červenec a srpen) tedy nebude možné podávat nové žádosti. Skupina SolidSun na tyto změny reaguje včas.

Program Nová zelená úsporám je jedním z klíčových pilířů podpory obnovitelných zdrojů energie a energetické účinnosti, určeným pro majitele rodinných a bytových domů. V souladu s aktuálními informacemi se dozvídáme, že v létě, konkrétně v červenci a srpnu, dojde k odstávce, během které nebude možné podávat nové žádosti o dotaci. Toto opatření bylo zavedeno z důvodu potřeby přizpůsobit systém a připravit se na novou fázi programu. Je nicméně důležité zdůraznit, že program bude i nadále pokračovat, a to s určitými změnami, které přinesou zjednodušení, a tedy i rychlejší schvalování a vyplácení dotací.

Od září dojde ke snížení výše dotace u realizací zahrnujících nabíjecí stanice pro elektromobily, známé také jako wallboxy. V reakci na tuto změnu podáme ve skupině SolidSun veškeré žádosti o dotace, jejichž součástí je nabíjecí stanice, v režimu „před realizací“. Tímto způsobem zajistíme, že klienti budou mít rezervovanou výši dotace za současných podmínek platných do 30. června.

V rámci skupiny SolidSun děláme maximum pro to, abychom veškeré zakázky, u kterých se předpokládá připojení fotovoltaické elektrárny do distribuční soustavy v letních měsících, podali za současných podmínek. Snažíme se tak minimalizovat negativní dopady v podobě prodloužení lhůty pro vyplacení dotace či snížení její výše. Touto cestou chceme klienty uklidnit – přestože se může zdát, že program Nová zelená úsporám prošel významným omezením, ve skutečnosti projde jen dočasnou odstávkou a poté bude nadále fungovat s uvedenými změnami.

Na závěr je důležité zmínit, že kdo se ke koupi fotovoltaické elektrárny rozhodne během července a srpna, nemusí mít žádné obavy, že by dotaci nezískal. Těchto klientů se dotační prázdniny vůbec nedotknou. Pro všechny naše zákazníky i nadále platí, že získání dotace na pořízení FVE smluvně garantujeme.

Martin Palarčík, generální ředitel skupiny SolidSun

Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist