https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/sladke-prekvapeni-pro-cyklisty
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Město Pardubice: Sladké překvapení pro cyklisty

21. května 2019 | Město Pardubice
Jablko a pardubický perník přichystala na úterní ráno pardubická radnice pro všechny, kdo se vydali do práce či do školy na kole. Na osmi nejfrekventovanějších cyklotrasách (nejen) v centru města rozdávali dobrovolníci z řad zaměstnanců magistrátu cyklistům malou svačinku. Do akce se zapojili i někteří městští zastupitelé, včetně primátora Martina Charváta.

Cílem akce je i letos odměnit obyvatele Pardubic za to, že jezdí na kole a chovají se zodpovědně k dopravě i životnímu prostředí. „Kromě toho, že si cyklisté pravidelnou jízdou na kole upevňují zdraví, je třeba jim hlavně poděkovat, že pomáhají zlepšovat dopravní situaci náročnou ve městě, nemluvě o dopadu na kvalitu ovzduší. Není v našich silách poděkovat všem osobně, ale vzhledem k množství aut – hlavně v centru - bych rád vyjádřil díky každému, kdo místo do auta sedá na kolo,“ poděkoval cyklistům primátor Martin Charvát.

„V teplém období je bezmála 20 % všech cest Pardubáků realizováno na kole a celoročně jezdí na kole přibližně 60 % cyklistů. Cyklistická doprava je pro fungování dopravy v Pardubic zásadní. Kdyby cyklisté ze dne na den přesedli do aut, byla by to katastrofa,“ říká Vojtěch Jirsa, zastupitel a bývalý cyklokoordinátor města, který s nápadem přišel poprvé v roce 2014. Inspirací mu byla Dánská kampaň Morgenmad til cykliste, v překladu Snídaně pro cyklisty.

Snídani organizují úředníci města, které i tentokrát bylo možné vidět v čepicích a tričkách v pardubických barvách. Dobrovolně se do akce zapojilo takřka dvacet pracovníků radnice. Úterní snídaně navazuje na oblíbenou akci „Do práce na kole“, která se koná právě v měsíci květnu.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist